Fudbaleri Laktaša savladali su komšijski sastav Ljubića u 16. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske rezultatom 2:1. Susret su bolje otvorili gosti, koji u 6. minutu prijete preko Milanovića, čiji dobar udarac brani Vuković. Tri minute kasnije probao je Ostojić glavom nakon prekida. U 13. minutu Laktašani su izveli akciju kao iz udžbenika; Babić je u završnici sjajno podvalio loptu Markoviću koji šutira direktno u golmana Mitrovića. Vuković je opet na visini zadatka u 21. minutu, ovaj put u šansi je Žižak. I onda mat u dvije minute. Runić je u 26. pogodio glavom za 1:0 poslije kornera Škorića, da bi već u narednom napadu, nakon kornera Amidžića, po lopti raspalio Škorić poslavši je u mrežu Mitrovića, bilo je to 2:0. Do kraja prvog poluvremena domaći su imali još dvije poluprilike; promjene rezultata više nije bilo.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme, u 52. minutu, nad Markovićem je napravljen evidentan faul u kaznenom prostoru protivnika, međutim glavni sudija je smatrao da elemenata za penal nema, što je izazvalo burne reakcije domaćeg tabora i navijača. U 63. minutu Milić je u šansi da stavi tačku na utakmicu, ali je njegov udarac zaustavila prečka. Pogodak za Ljubić djelo je rezerviste Ćetojevića u 77. minuti nakon jedne greške Savanovića u sredini terena.

LAKTAŠI ADMIR BET – LJUBIĆ 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Runić (26), 2:0 Škorić (27), 2:1 Ćetojević (77). Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik). Pomoćnici: Radmilo Vuković i Njegoslav Bošković (oba iz Bijeljine). Delegat: Siniša Račić (Banjaluka). Kontrolor: Željko Vukić (Banjaluka). Žuti kartoni: Amidžić, Milić, Petković, Stamenković (Laktaši), Jugović, Džombić, Grahovac (Ljubić).

LAKTAŠI: Vuković, Milić, Amidžić, Milojević (od 73. Savanović), Ostojić, Marković (od 86. Stamenković), Škorić, Bosančić (od 73. Petković), Runić, Dojčinović, Babić (od 57. Komljenović). Trener: Miljan Bajić.

LJUBIĆ: Mitrović, Radaković, Žižak B, Jagodić, Džombić, Milanović (od 59. Jugović), Žižak A, Subić (od 59. Ćetojević), Bosnić (od 46. Čudić), Vidović, Mišić (od 59. Grahovac). Trener: Milan Stanivuković.