Fudbaleri Laktaša nastavili su svoj pobjedonosni hod na drugoligaškom Zapadu, pošto su u komšijskom derbiju bili ubjedljivi u sudaru sa srbačkom Slogom (6:0).

Izabranici trenera Dragana Bajića pokazali su još jednom da su u sjajnoj formi, i da će vjerovatno sa Slobodom voditi veliku bitku za šampionskom krunom.

Strijelci za Laktaše bili su Zelenika (2), Babić, Radetić, Radić i autogol Radana Zelenca.

Već u prvoj minuti, u blic-napadu, Laktaše u vođstvo dovodi Zelenika na asistenciju Milojevića. Minut kasnije Babić oštro centrira sa desne strane a Zelenac loptu šalje u sopstvenu mrežu za 2:0. Na 3:0 povećao je Babić u 35. na proigravanje Amidžića, a nakon 60 sekundi Zelenika poentira za 4:0 poslije dodavanja Babića. Peti pogodak djelo je Radetića u 78. nakon solo-prodora. Tačku na utakmicu stavio je golom za 6:0 Bajićev džoker Radić minut prije kraja meča. Asistent je bio Lekić.

Ponovo su tribine bile solidno ispunjene, a vatreni navijači “čarobnjaci” priredili su još jedan vatromet svojim ljubimcima.

Prvi strijelac lige Goran Zelenika (10) istakao je da ekipa djeluje moćno na terenu.

– Dobro smo otvorili utakmicu, na vrijeme dali golove i brzo riješili sve dileme. S obzirom na broj propuštenih prilika, rezultat je na kraju trebao biti veći u našu korist. Navijačima zahvaljujem na podršci, nadam se da će nas bodriti i u Hambarinama idućeg vikenda – rekao je Zelenika.