Ako je i bilo nedoumica ko je lider na drugoligaškom Zapadu proteklog vikenda, sada je svaka dilema otklonjena! Laktaši su preko Brda dohvatili poziciju BROJ 1. Slavili su u Hambarinama (0:1) i sada prvom i jedinom pratiocu mrkonjićkoj Slobodi bježe za dva boda.

U prvom poluvremenu gosti su stvorili sijaset dobrih prilika, a u najboljoj situaciji da riješe pitanje pobjednika bili su Amidžić u 16. te Zelenika u 21. 30. i 35. minuti. Ipak, pritisak se isplatio u 43. minuti. Petković je lijepo uposlio Milojevića, koji zabija za veliko slavlje publike.

Šansu da izjednače domaći su imali u 50. minuti, ali je golman Vuković bio na visini zadatka. Do kraja susreta nije viđeno ozbiljnijih prilika ni sa jedne strane. Gosti su branili rezultat i na kraju zasluženo upisali nova tri boda. Treba istaći i da su obe ekipe meč sa završile sa desetoricom. Prvo je drugi žuti dobio Mikić u 85. minuti, a minut kasnije po drugi put je požutio i lijevi bek Laktaša Tučić.

BRDO – LAKTAŠI 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Milojević (43). Stadion: “Vedro polje”. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Radić (Modriča). Pomoćnici: Slaviša Mitrović (Šamac) i Bojan Veselinović (Modriča). Delegat: Slobodan Kovačević (Derventa). Kontrolor: Dalibor Škrbić (Gradiška). Žuti kartoni: Mijić, Sarhatić, Karupović (Brdo), Petković, Trninić, Radetić, Arežina, Vuković (Laktaši). Crveni kartoni: Mario Mikić (Brdo) u 85. minutu, Vladimir Tučić (Laktaši) u 86. minutu.

Brdo: Vidović, Mikić, Karupović, Vujatović, Miljević (od 85. Galić), Isaković (od 77. Živanić), Pekija, Harambašić, Mijić (od 80. Petković), Sarhatić, Mešić (od 85. Vojniković). Trener: Goran Kecman.

Laktaši: Vuković, Tučić, Trninić, Amidžić (od 69. Radetić), Zelenika (od 80. Radić), Arežina, Milojević (od 80. Rogić), Ostojić, Jović, Petković, Babić (od 66. Stamenković). Trener: Miljan Bajić.