Duel Radnika i dobojske Sloge u Bijeljini u meču četvrtfinala Kupa Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić”, završen je bez pobjednika (1:1), pa su putnika u polufinale odlučili jedanaesterci. A u njima spretniji i sretniji bili su gosti iz Doboja koji su slavili rezultatom 3:4.

Gosti iz Doboja bili su bliži direktnom prolazu jer su poveli pogotkom Danila Šipovca u 77. minutu, ali Radnik je do izjednačenja došao u sudijskoj nadoknadi kada je u četvrtom minutu pogodio Despotović.

Interesantno da je Sloga izbacila Radnik i iz Kupa BiH (0:2), takođe slavivši u Bijeljini.

Golove za Radnik sa 11 metara postigli su Santrač, Stevanović i Kruz dok nisu pogodili Amidžić, Despotović i Stevanović.

Strijelci za Slogu sa penaltika bili su Popara, Omić, Vidić i Batar, dok su neprecizni bili Karać i Dujaković.

Sutra su na programu preostala tri susreta četvrtfinala, i to u istom terminu od 13. 30 časova, a sastaju se: Borac (KD) – Kozara, Tekstilac – Zvijezda 09, Podrinje – Sutjeska.

RADNIK – SLOGA DOBOJ 1:1 (0:0) PENALIMA 3:4

Strijelac: 0:1 Šipovac (77). 1:1 Despotović (90+4). Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Nebojša Čiča i Bojan Eremić (oba iz Prijedora). Delegat: Zoran Đukanović (Ugljevik). Kontrolor: Goran Muharemović (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Batar, Omić (Sloga).

Radnik: Mitrović, Josipović, Matković (od 84. Ristanović), Santrač, Despotović, Albijanić (od 71. Maksimović), Boampong (od 59. Kruz), Perišić (od 84. Veljkić), Amidžić, Lalić, Abdulafatai (od 59. Stevanović).

Sloga Doboj: Šćekić, Šipovac (od 87. Vidić), Baštić (od 59. Karać), Milojević, Starčević (od 79. Perković), Popara, Batar, Mrzić (od 79. Handžić), Dujaković, Milanović, Kvesić (od 59. Omić).