Fudbaleri Željezničar Sport team prvi su finalisti Kupa grada Banjaluka! Mladi tim sa “Predgrađa”, koji je u zapisniku imao svih 18 fudbalera mlađih od 21 godinu, savladao je regionalca Lauša (2:3) i tako sada čeka pobjednika drugog polufinala BSK – Borac, koji se igra 8. juna.

Željo je poveo pogotokom Kerezovića u 21. minutu, da bi Žutić izjednačio iz kaznenog udarca odmah na startu drugog dijela igre. Međutim, Janković i ponovo Kerezović u razmaku od samo tri minuta donose prvoligašu kapitalnu prednost koju su i pored gola Prtije sačuvali do kraja i izborili plasman dalje.

Finale Kupa grada Banjaluka, igra se tradicionalno na krsnu slavu, Spasovdan, a to je ove godine 10. juna.

LAUŠ – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 2:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kerezović (21), 1:1 Žutić (46, penal), 1:2 Janković (59), 1:3 Kerezović (62), 2:3 Prtija (66). Stadion: FK Lauš. Gledalaca: 150. Sudija: Petar Tepić (Čelinac). Pomoćnici: Dejan Stjepanović i Radoslav Ćetojević (oba iza Banjaluke). Delegat: Nikola Perin (Banjaluka). Žuti karton: Đogić (Željezničar Sport team).

Lauš: Savić, Lakić, Babić, Miljković, Žutić, Prtija, Nikolić (od 62. Miodragović), Dobraš, Papić (od 78. Novaković), Stojičić (od 24. Cunjak), Jeličić (od 78. Jovašević).

Željezničar Sport team: Tamidžija, Marković, Banjac, Savanović, Đogić, Kalabić, Jević, Golić (od 55. Jagodić), Janković (od 88. Tadić), Blanuša, Kerezović (od 84. Babić).