Iako je u Banjaluci gotovo cijeli dan padala proljećna kiša, malo ko je očekivao, da će fudbaleri Krupe biti potopljeni na Laušu. U drugom kolu Kupa Grada Banjaluka, regionalac Lauš napravio je veliko iznenađenje i savladao premijerligaša Krupu (4:1), i tako se plasirao u polufinale ovog takmičenja.

Istina, Krupa je na ovom meću igrala u kombinovanom sastavu, odnosno kadetsko – juniorskoj kombinaciji, ali to svakako ne umanjuje zaslužen trijumf domaćina, dok se Krupa očigledno okrenula onome što slijedi prvoj meč lopti za opstanak u društvu najboljih bh ekipa, kada im u goste dolazi Olimpik.

Sve je bilo riješeno već poslije prvih 30-ak minuta igre, kada je domaćin poveo ubjedljivo (3:0), a pogađali su Babić u 17. minut, te Žutić u 32. i 34. minutu. U nastavku još po jedna lopta u mreži na obje strane, za Lauš pogodio je Miodragović (60), dok je čast Krupe utješnim golom spasio Hadžić u 73. minutu.

LAUŠ – KRUPA 4:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Babić (17), 2:0 Žutić (32), 3:0 Žutić (34), 4:0 Miodragović (60), 4:1 Hadžić (73). Stadion: FK Lauš. Sudija: Srđan Landup. Pomoćnici: Gojko Crnobranja i Radoslav Ćetojević. Delegat: Miroslav Aleksić (svi iz Banjaluke). Žuti kartoni: Jeličić, Miodragović, Stojčić (Lauš), Penić (Krupa).

Lauš: Savić, Lakić, Babić, Miljković (od 3. Nikolić (od 67. Jovašević)), Žutić, Prtija, Dobraš (od 80. Zeljković), Papić, Stojčić, Jeličić, Miodragović (od 80. Vučić).

Krupa: Stjepanović, Gojić (od 46. Bundalo), Knežević, Radinović, Stojičić (od 46. Hadžić), Gavrić, Stupar (od 46. Đogić), Strika (od 65. Živković), Vuklišević, Nišić, Penić (od 57. Ćetojević).