Fudbaleri Borca savladali su na “Predgrađu” Željezničar Sport Team (1:3) u polufinala Kupa Grada Banjaluka, i trofej će braniti u finalu sa Krupom, 17. maja, na Spasovdan, Krsnu Slavu grada Banjaluka. Zanimljivo da će finale biti repriza prošlogodišnjeg duela za pehar, u kojem su se sastali Borac i Krupa, koja je nešto ranije savladala Krajinu (3:2).

Dobra fudbalska predstava u kojoj su oba trenera, Darko Vojvodić i Radomir Popović mogli vidjeti sa čim raspolažu, veći dio meča bio je u egalu, Borac je iskoristio svoje prilike, Željo nije, i “crveno-plavi” su na kraju zasluženo izborili finalni okršaj.

Domaćin je zaprijetio preko Petkovića u 11. minutu, njegov pokušaj iz povoljne pozicije odlazi preko gola. Pet minuta kasnije bilo je 0:1. Vladan Danilović je raspalio po lopti sa 25 metara, i ona se zakoprcala u gornjim lijevim rašljama, mladi Ćetković bio je nemoćan.

Igrao se 24. minut kada je Željo izjednačio. Bila je to duga akcija domaćina, prethodno je Jovandić pogodio prečku,  da bi u gužvi najbolje reagovao Marković koji poravnava na 1:1. Do kraja poluvremena veliku priliku za Borac propustio je Petar Ilić, nakon što mu je loptu poklonio Malić, napadač Borca previše je oklijevao, na kraju šutirao, ali je neko sa gol linije domaćina izbacio loptu u polje.

Oba trenera izvršili su u poluvremenu veliki broj izmjena, a bolje se snašao Borac. U 55. minutu gol postiže Ojdanić. Dva minuta kasnije Savatović brani odličnu priliku Bosančiću. Igralo se otvoreno, prsa u prsa, a u samom finišu meča odličnu akciju izveo je Zarić koji je nanizao nekoliko domaćih igrača, uposlio Burazora, koji sa 12-13 metara prizmenim udarcem pogađa za konačnih 1:3.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – BORAC 1:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 Danilović (16), 1:1 Marković (24), 1:2 Ojdanić (55), 1:3 Burazor (89). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 100. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Nemanja Aleksić i Dejan Milovac. Delegat: Oliver Marković.

Željezničar Sport Team: Ćetković, Jovanić, Knežević, Ružičić, Bosančić, Marković, Petković, Malić, Ostojić, Bilal, Kuzmanović. Još su igrali: Čolić, Kuprešak, Šaula, Đukić, Kondić, Baštić.

Borac: Vukliš, Ojdanić, Mahović, Žeravica, Zarić, Danilović, Baurazor, Kondić, Čudić, Ilić, Zekanović. Još su igrali: Savatović, Bunić, Puzigaća, Karić, Radulović, Glišić.