Nakon prvih četvrtfinalnih susreta Kupa BiH, fudbaleri Krupe i Zvijezde 09 blizu su plasmana u polufinale najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Krupa je rutinski ostvarila sigurnu pobjedu od 3:0 u Prijedoru protiv domaćeg Rudara. Već nakon 11. minuta, gosti iz Krupe su vodili sa 2:0, da bi Barić u finišu susreta “ovjerio” ubjedljivu pobjedu.

Zvijezda 09 je na gostovanju u Sarajevu stekla veliku prednost pobjedom sa 2:1 protiv Olimpika. Domaća ekipa je na poluvrijeme otišla sa prednošću golom iskusnog Vučine Šćepanovića. Ipak, gosti iz Etno sela Stanišići nisu se predavali i u nastavku uspjeli su da preokrenu rezultat golovima Huseinbašića i Mahmutovića.

U komšijskom derbiju, u Siminom Hanu, Sloga i tuzlanska Sloboda odigrali su utakmicu bez golova.

Revanši su naredne srijede, 29.11., kada će biti odigrana i prva utakmica posljednjeg četvrtfinalnog para Široki Brijeg – Željezničar.