Laktaši su još jednom pokazali da su odličan tim! U meču 1/16 finala Kupa BiH savladali su Posušje (3:1) poslije preokreta i plasirali se među 16 najboljih timova u najmasovnijem takmičenju.

Gosti su poveli već u 10. minutu pogotkom Blagojevića, ali uragan domaćina krenuo je u nastavku meča, kada je za 20-ak minuta preko Amidžića, Markovića i Radetića došao do velikog trijumfa.

U sudru komšija u Novom Gradu slavio je Rudar Prijedor, koji je već poslije 25 minuta igre imao prednost od četiri pogotka, i sigran prolaz dalje.

Zvijezda 09 nije uspjela osim časnog poraza ništa više uraditi protiv Zrinjskog (0:4), dok je dobojska Sloga slavila u Bihaću (1:2), a junak susreta bio je Obrad Starčević, dvostruki strijelac, a pobjedonosni pogotak postigao je u samom finišu meča.

Siguran u Gornjem Vakufu, odnosno Uskoplju bio je Leotar koji nije dozvolio iznenađenje, slavili su Trebinjci (1:3).

Alfa je položila oružje od Tuzla siti (2:5), uz dva autogola Modričana, koji su finišu sa dva pogotka spasili se blamaže koliko-toliko.

Јedinstvo (Bihać) – Sloga Doboj 1:2 (Bandić – Starčević 2)

Laktaši – Igman Konjic 3:1 (Amidžić, Marković, Radetić -Blagojević)

Zvijezda 09 – Zrinjski 0:4 (Juranović, Hadžić, Senić, Zubairu)

Famos Hrasnica – Široki Brijeg 0:3 (Musa, Radić 2)

Budućnost Banovići – Željezničar Sarajevo 1:2 (Avdić – Beganović, Cocalić)

Baton (Sarajevo) – Sloboda Tuzla 2:8 (Medošević – Bekić 4, Husejinović 2, Komazec, Mehmedović)

TOŠK – Velež Mostar 0:2 (Anđušić, Zajmović)

Kolina (Ustikolina) – Posušje 1:5 (Polovina – Begić, Vukoja, Krišto, Jović, Karahodža, autogol)

Radnik Bijeljina – Tekstilac 2:0 (Živković)

Zvijezda Gradačac – Gradina (Srebrenik) 4:1 (Mujagić 2, Skrjelj, Avdić – Selman)

Sloboda (NG) – Rudar Prijedor 1:4 (Bobar – Kojić 2, Pekija, penal, Marmat)

Rudar (Han Bila) – Rudar (Kakanj) 0:2

Sloga (Gornji Vakuf) – Leotar 1:3 (Abazović – Stojković, Milić, Đuderija)

Alfa Modriča – Tuzla siti 2:5 (Kostadinović, Kuljanin – Nukić, Omerhodžić, autogol, Nikić, autogol, Karić, Eliet)

Čelik Zenica – Sarajevo 1:1, PENALIMA 4:3

Krupa – Borac 1:3 (Redžić – Kulašin, Lukić, Zakarić).