Za razliku od prvenstvenog duela, kada je bilo 1:1, ovaj put fudbaleri Borca bez većih problema slavili su u Trebinju i tako se plasirali u 1/4 finale Kupa BiH. Sve je bilo riješno već poslije prvih 30-ak minuta igre, a strijelci za banjalučane bili su Meleg i Lukić iz kaznenog udarca. Sve što su trebinjci uspjeli uraditi jeste počasni pogodak Milića u finišu meča.

Radnik i poslije promjene trenera nije uspio doći do pozitivnog rezultata, a u Bijeljini je slavio Široki Brijeg (0:1) pogotkom Lukića u 23. minutu.

Istim rezultatom poražena je i Omarska u sudaru sa Igmanom. Treba napomenuti da je prvoligaš Srpske nastupio desetkovan, jer na jučerašnjim testiranjima čak šest igrača je bilo pozitivno na virus korona, ali i pored toga pružen je dobar otpor gostima iz Konjica.

Prolaz dalje izborio je i Velež uvjerljivom pobjedom u Uskoplju nad Slogom (0:6), kao i Posušje koje je poslije jedanaestaraca eliminisano od Zvijezde u Gradačcu (6:5). U regularnom toku bilo je 1:1.

U duelu premijerligaša Sloboda je poslije penala bila bolja od Zrinjskog, u regularnom dijelu susret je završen 1:1.