Mnogo teže nego što se očekivalo fudbaleri Borca ostvarili su prvu proljetnu pobjedu, savladavši na svom terenu sa minimalnih 1:0 posljednjeplasirani Vitez. Ipak, pogodak Petra Kunića iz opravdano dosuđenog jedanaesterca bio je dovoljan za uspješan debi Darka Vojvodića na klupi Banjalučana i tri boda koja ”crveno-plave” još više približavaju konačnom cilju – opstanku u društvu najboljih.

Prema očekivanju, Banjalučani su od starta krenuli ofanzivno i već u drugom minutu iskusni Bojan Puzigaća je silovito šutirao sa preko 25 metara, a Ivan Tirić tek iz drugog uspio je da ukroti ovu loptu.

Tri minuta kasnije, nakon dobre akcije Mladena Veselinovića i Petra Kunića, Armin Mahović sa sedam metara šalje loptu preko gola. U 15. minutu centaršut Nevena Bunića, a Puzigaća sa manje od metra šalje loptu pored stative, da bi Tirić, nekoliko minuta kasnije, bio siguran i nakon šuta Veselinovića.

Tek u drugom dijelu prvog poluvremena Vitez se oslobodio pritiska i u 24. minutu bilježimo prvi pokušaj gostiju, ali šut Slavka Brekala glavom odlazi daleko pored gola. U 36. minutu Petar Bojo propušta stoprocentnu priliku kada je, nakon brze kontre, šutirao pod prečku sa samo sedam metara, ali je Goran Vukliš fenomenalnom reakcijom spasio svoju mrežu.

Očekivalo se da ”crveno-plavi” i u drugom poluvremenu nastave sa pritiskom, ali je otvaranje pripalo gostima i samo zahvaljujući odličnom Vuklišu, te sopstvenoj nespretnosti, Vitez nije došao u vođstvo. U više nego izglednim prilikama bili su razigrani Zvonimir Vukoja, te Adis Hadžanović i Safet Šivšić, ali promjene rezultata ipak nije bilo.

Tek nakon tih prilika gostiju, Banjalučani su uspjeli da preuzmu kontrolu i težište igre prebace pred gol Viteza.

Odluka je pala u finišu kada je Miloš Žeravica sjajno predribovalo Vedrana Vrhovca u šesnaestercu Viteza, a ovaj ga sa leđa srušio tako da sudiji Slađanu Došli nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na ”bijelu tačku”. Sugiran realizator bio je Kunić koji je loptu poslao u jednu, a golmana Tirića u drugu stranu.

BORAC – VITEZ 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Kunić (81, penal). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) – 6. Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Elvis Prošić (Cazin). Delegat: Ramiz Omanović (Bihać). Žuti kartoni: Karić (Borac), Tirić, Bojo (Vitez).

Borac: Vukliš 7, Bunić 6,5, Ojdanić 6,5, Puzigaća 6,5, Kunić 6,5, Radulović 6,5 (62. Čudić 6,5), Mahović 6 (71. Ilić -), Žeravica 7, Majkić 6 (46. Karić 6,5), Janičić 6,5, Veselinović 6,5. Trener: Darko Vojvodić.

Vitez: Tirić 7, Stanić 6,5, Brekalo 6, Tipurić 6,5, Jevtić 6,5, Livaja 6,5, Hadžanović 6,5, Ilić 6 (34. Šivšić 6), Vrhovac 6, Vukoja 7 (85. Vranjić -), Bojo 6,5 (85. Rizvanović -). Trener: Ivica Bonić.

Igrač utakmice: Miloš Žeravica (Borac) – 7.