Na oproštaju od sezone fudbaleri Borca savladali su Slobodu iz Tuzle sa 2:0 i šampinat BiH završili kao devetoplasirani tim Premijer lige.

Od samog starta su Banjalučani krenuli mnogo agresivnije i takva igra im se isplatila već u 15. minutu kada je Petar Kunić bio precizan sa ”bijele take”. Prethodno je Aleksandar Ignjatović u svom šesnaestercu oborio upravo najboljeg strijelca Borca, pa sudiji Luki Bilbiji nije preostalo ništa drugo nego da dosudi najstrožu kaznu.

Potvrda pobjede stigla je u 57. minutu kada je Predrag Zekanović sjajno prošao po lijevoj strani, snažno šutirao, Adnan Hadžić je odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Kunić i postavio konačnih 2:0.

Inače, utakmica dva rasterećena rivala protekla je u izuzetno fer i korektnoj igri, pa otuda aplauz za obe ekipe nakon posljednjeg Bilbijinog zvižduka.

BORAC – SLOBODA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kunić (15, penal), 2:0 Kunić (57). (Borac). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor) – 7. Pomoćnici: Sreten Udovičić (Prijedor) i Senad Ibrišimbegović (Travnik). Delegat: Miloš Brkić (Laktaši). Žuti kartoni: Veselinović, Glišić

Borac: Vukliš 7, Ojdanić 7, Kunić 7,5 (73. Glišić -), Žeravica 6,5, Majkić 6,5, Zarić 7, Danilović 6,5, Janičić 7, Veselinović 6,5 (46. Bunić 7), Čudić 6,5 (70. Kondić -), Zekanović 7. Trener: Darko Vojvodić.

Sloboda: Hadžić 6,5, Terzić 6,5, Salihović 6, Rustemović 6, Todorović 6,5, Smajić 6, Grahovac 6, Osmanagić 6 (75. Musić -), Husić 6 (39. Hrvanović 6,5), Ivetić 6,5, Ignjatović 6. Trener: Slavko Petrović.

Igrač utakmice: Petar Kunić (Borac) – 7,5.