Prijateljski duel u Krupi na Vrbasu između premijerligaša Krupe i lidera drugoligaškog Zapada Alfa Modriče odigran je po pravom pljusku i kiši koja je neprekidno padala svih 90 minuta. Nakon preokreta u nastavku Krupa je bila bolja i slavila sa 3:1

U prvih 45 minuta gosti iz Modriče bili su opasniji i konkretniji! Veliku priliku za goste propustio je Tadić u 22. minutu, kada je Kutić prvo zaustavio njegov udarac, a iz drugog pokušaja Tadić je sa nekoliko metara šutirao pored gola.

Ipak, Alfa dolazi u vodstvo u 35. minutu, preko iskusnog Neđe Šuke, koji je sve sam napravio, izmiješao nekoliko igrača Krupe, i rutinski pogodio sa 8-9 metara mrežu nemoćnog Kutića.

U nastavku susreta Slobodan Starčević u igu je uveo i veći broj startera, pa je Krupa zagospodarila terenom, a prvu priliku propušta Galešić u 53. minutu, kada Tripić iz povoljne pozicije zaustavlja njegov udarac.

U 62. minutu izjednačenje! Lazar Marjanović je prošao po desnoj strani, uputio rezantan centaršut, a Fajić u maniru rasnog golgetera pogodio za 1:1.

Modričani su se dobro držali, ali bedem je popustio u 75. minutu, grešku poslednje linije gostiju kažnjava Marjanović, koji vuče loptu 10 –ak metara, i sa ivice šesnaesterca matira nemoćnog Tripića.

Tri minuta kasnije već je 3:1! Maksimović postiže prelijep pogodak, udarcem sa 25 metara, kada iz prve hvata jednu odbijenu loptu, i pogađa donji desni ugao modričinog gola.

U 83. minutu Fajić je još jednom zaprijetio, ali od velike prilike, Krupa je na kraju dobila samo korner.

Krupa je tako nastavila seriju nepobjedivosti u prijateljskim utakmicama, jer je od sedam mečeva ostvarila četiri trijumfa i tri remija, dok su modričani drugi put poraženi, i to identičnim rezultatom, ali oba puta od ekipa iz najviših rangova, prvo Napretka iz Kruševca, a potom i Krupe.

KRUPA – ALFA MODRIČA 3:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Šuka (35), 1:1 Fajić (62), 2:1 Marjanović (75), 3:1 Maksimović (78).  Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 50. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš).

Krupa: Kutić, Šamara, Makitan, Mirosavljević, Vučkić, Glamočić, Gvozdenović, Savić, Banović,  Ševarika, Dabić.  Još su igrali: Fejzić, Vukotić, Aleksić, Fajić, Maksimović, Galešić, Dujaković, Marjanović.

Alfa Modriča: Tripić, Lazareski, Prljeta, Kojić, Lukić, Damjanović, Ilić, Tadić, Zlatković, Prljeta, Šuka. Još su igrali: Ristić, Maslić, Dudić, Trifković, Kostadinović, Pejić, Purić.