Fudbaleri Krupe u 2. kolu M:tel Prve lige Republike Srpske u Mrkonjić Gradu pobjedili su Slobodu Nova Banka 2:1!

Gol odluke u sudijskoj nadoknadi, u 94. minutu postigao je Miloš Perović iz penala, koji je izazavao pravu lavinu negodovanja i protesta u domećem sastavu i gledaocima na stadionu.

Tako je čovjek u “crnom” po mnogimna stadionu stavio crnu mrlju ne jednu dobru fudbalsku predstavu, koju je pratilo više od hiljadu ljudi.

Da li je bio penal ili nije, zna samo sudija Mazić koji je bio dobrih dvedesetak metara od mjesta “prekršaja”. Ali koji je  kao “munja” pokazao na bijelu tačku i dao drugi žuti karton domaćem štoperu Iliji Daniloviću. I tridesetak sekudni prije kraja meča poslao ga u svlačionicu.

Da se vratimo utakmici.

Pune “Luke 1” gledaalaca, teren savršen i pravi fudbalski ambijent. U prvom poluvremenu gosti su igrali bolje, a domaći fudbaleri opterećeni važnošću meča loše su stajali na terenu. Pored postignutog gola, gosti su imali još tri dobre prilike za pogodak, ali je mestralno branio mladi golman Slobode David Stjepanović. Domaći fudbaleri su samo u dva navarata ozbiljnije zaprijetili golmanu gostiju Damjanoviću.

Gosti su poveli u 32. minutu golom Aleksandra Petrovića,koji je iskoristio grešku domaće odbrane. Sam je izbio pred Stjepanovića i rutinski pogodio mrežu.

U drugom poluvremenu druga slika na terenu. Domaći fudbaleri preuzimaju inicijativu i ozbiljno prijete golu Krupe. I plod takve igre je gol koji u 56. minutu postiže mladi Alem Suljić, nakon idealnog proigravanja Zekanovića. Domaći fudbaleri su mogli i do drugog gola, ali su iz tri izgledne prilike bili neprecizni.

I onada sudijska nadonada. I jedna ubačena lopta u šesenesterac Stjepanovića. Koju je pokupio štoper Danilović, a Perović “lijepo” pao, a sudija pokazao na penltik. Muk i nevjerica na “Lukama 1”, protest domaćih fudbalera i navijača. Perović, gol i Sloboda Nova Banka-Krupa 1:2.

Šefu stručnog štaba Slobode Banaka Darku Maletić, poraz je pao teško, jer je samo šezdesetak sekundi prije kraja utakmice rezultat bio 1:1.

-Čestitam Krupi na pobjedi. Bili su bolji prvo poluvrijeme, što je i očekivano. Krupa se bori za ulazak u Premijer ligu. Mi smo znali šta nas čeka. U prvom poluvremenu smo na terenu stajali dosta daleko od protivničkih igrača. To nam je zadavalo dosta problema i Krupa je mogla da da još neki pogodak. U drugom poluvremeu smo zaigrali mnogo bolje i organizovanije. Postigi smo srećno pogodak, ali mislim da smo to zaslužili. Na kraju najbolnije što se kaže. Primili smo gol u sudijskoj nadoknadi iz penala. Poslije svega moramo se što prije podići, jer nas već u srijedu u Laktašima čeka novi meč sa istoimenom ekipom. Za sve nas u klubu je veliko razočarenje, zbog načina kako smo izgubili utakmicu- kaže Maletić.

Trener gostiju Vladimir Ilić zadovoljan je pobjedom svoje ekipe i osvajanje tri nova boda.

-Mi smo prvo poluvrijeme sigurno kontrolisali utakmicu. Stvarali šanse bili dominantniji u polju. Imali smo pet odličnih šansi, koje nismo uspijeli da realizujemo. Osim te jedne kada smo postigli gol. Znači što se tiče prvog poluvremena možemo biti zadovoljni. U drugom poluvremeu nakon naše nesepretne reakcije i primljenog gola Sloboda je imala  nevjerovatnu energiju. Želju za odbranom toga boda, da nas eventualo ugrozi kroz brze kontronapade. Mi smo bili nervozni u samoj fazi napada, a oni su bili agresivni, pritiskali su nas na svim dijelovima terena. Nismo uspijeli uspostaviti igru.Na kraju taj jedanaesterac sa moje pozicije se nije moglo vidjeti, bilo je jako daleko. Kontakt je postojao, da li bilo za jedaenaesterac ili ne, na nekom drugom je da sudi. Ne želim da uopšte ulazim u suđenje.Tako da smo mogu čestitati ekipi na karkteru, nije lako igrati gostujuće utakmice pogotovu kada su protivnici motivisani. Mi se moramo što prije okrenuti meču sa ekipom Zvjezde 09 – kaže Ilić.

Tekst i FOTO: Slobodan Dakić