Zasjalo je sunce u kanjonu Tijesno, iako se spustila magla!

Fudbaleri Krupe savladali su Željezničar sa 2:1 u okviru 18. kola Premijer lige BiH, i tako poslije 11 utakmica ostvarili trijumf nad velikim rivalom. Ovom pobjedom izabranici trenera Petra Kurćubića i dalje drže fenjer, ali sada na svom kontu imaju 15 bodova.
Hrabro je ušla Krupa u ovaj meč i to joj se isplatilo već u 14. minutu.

U naletu je bio Dujaković, neoprezan je bio Veselinović i sudija Paradžik pokazuje na bijelu tačku! Siguran realizator sa bijele tačke bio je Crnov za vodstvo Krupe od 1:0.

Prvi put gosti su zaprijetili tek u 37. minutu, pokušao je Veselinović sa 12 metara, ali neprecizno, lopta odlazi pored desne stative Kutićevog gola.

FK Krupa - FK Željezničar

Tri minuta kasnije Marjanović je lako mogao uduplati prednost Krupe poslije početničke greške zadnje linije Želje, ali Rodin u poslednjem trenutku otklanja opasnost pred svojim golom. U nastavku meča gosti su kontrolisali igru, ali Krupa je bila opasnija. U 66. minutu pokušao je Marjanović, ali Kosjevski je siguran.

A, onda uzbuđenja u finišu meča. Prvo je u 73. minutu Željezničar stigao do poravnanja. Šutirao je Osmankić, Kutić kratko odbio loptu, a Krpić je posprema u mrežu za 1:1. I kada se očekivalo da će gosti okrenuti utakmicu u svoju korist, Krupa ponovo dolazi do prednosti samo pet minuta poslije izjednačenja. Crnov je odlično centrirao, a rezervista Aganspahić glavom pogađa mrežu Kosjevskog za 2:1.

KRUPA – ŽELjEZNIČAR 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Crnov (14, penal), 1:1 Krpić (77), 2:1 Aganspahić (82). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 300. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Pomoćnici: Mirza Demir (Kakanj) i Čedomir Vićić (Ugljevik). Delegat:Radika Marić (Bijeljina). Kontrolor: Adnan Alispahić (Zenica). Žuti karton: Veselinović, Osmanković, Čurjurić, Osmanović (Željezničar). Crveni karton: Miloš Bakrač (Željezničar) u 84. minutu.

Krupa: Kutić, Makitan, Lukić (od 66. Aganspahić), Dujaković, Marjanović, Palić, Dekić, Nikolić (od 85. Handžić), Maksimović, Crnov, Nikolić.

Željezničar: Kjosevski, Čurjurić (od 58. Dacić), Bakrač, Krpić, Zilić, Osmanović, Šabanadžović (od 46. Vranješ), Veselinović, Osmanković, Rodin, Јazvić (od 73. Zec).