U posljednoj utakmici prve runde Kupa Republike Srpske (1/16 finala), fudbaleri Krupe bez ikakvih problema savladali su Lijevče u Novoj Topoli (0:5).

Već na početku utakmice Krupa je pokazala ozbiljan pristup i povela golom Bilala nakon kornera u 7. minuti. Gosti su nastavili u istom ritmu, prvo Andrej Modić pogađa prečku, zatim Bilal stativu, ali rezultat ostaje nepromjenjen.

Fudbaleri Krupe kontrolisali su loptu većim dijelom prvog poluvremena, a u 37. minuti Lazar Nikolić duplira prednost gostiju fantastičnim golom iz slobodnog udarca. Rezultatom 0:2 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu u igru ulazi najbolji strijelac ekipe Jovo Lukic i odmah u 47. minuti postiže pogodak na asistenciju veoma raspolozenog Golubovića. Identična slika iz prvog poluvremena, Krupa dominira i kreira šanse i na kraju postiže pogodak u 79. minuti, pogađa Golubović na asistenciju Lukića. Samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 85. minuti Blažević ulazi u 16 metara i majstorskim udarcem pogađa dalji ugao golmana Topića i tako postavlja konačan rezlutat 0:5.

Ekipa Krupe će u 1/8 finala Kupa Srpske snage odmjeriti sa ekipom Alfa Modriče.

LIJEVČE – KRUPA 0:5 (0:2)

Strijelci: 0:1 Bilal (7), 0:2 L. Nikolić (37), 0:3 Lukić (47), 0:4 Golubović (79), 0:5  Blažević (85). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 50. Sudija: Siniša Lazić (Prijedor). Pomoćnici: Duško Puvača (Novi Grad) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška). Žuti karton: Perić (Lijevče).

Lijevče: Topić, Zekonja, Kostić, Lekić, Ilić, N. Perić (od 79. Peulić), Dumonjić, Đukanović (od 72. Daljević), Kočić (od 46. M. Perić), Đuranović, Milun.

Krupa: Bajić, A. Modić (od 46. Lukić),  Puzigaća, Palić, Guskić, Bilal, Blažević, Šipovac (od 46. Golubović), Filipović, Maksimović, L. Nikolić (od 65. M. Modić).