Prazne puške u srpskom derbiju, na kraju Krupa i Radnik (0:0). Obje ekipe mogu da žale za svojim prilikama, a ostaje činjenica da su dudbaleri Radnika “crna mačka” tima iz kanjona Vrbas, jer još uvijek u protekle tri godine nisu osjetili slast pobjede nad timom iz Bijeljine! Padali su Željo, Sarajevo, Zrinjski, Široki, Borac, Sloboda, Čelik…..ali Radnik se još uvijek neda!

Već u četvrtoj minuti zaprijetili su gosti, ali je pokušaj Ognjena Đelmića otišao preko gola da bi tri minute kasnije isti igrač bio u velikoj šansi. Zaobišao je golmana Mateja Markovića, ali je predugo razmišljao, te je njegov pokušaj sa gol linije izbacio Miloš Karišik. U 18. minutu susreta Irfan Hadžić je šutirao preko gola da bi minut kasnije golman Krupe Marković odbranio njegov pokušaj.

Najbolju šansu domaći su imali u 22. minutu susreta kada je napadač Slobodan Milanović pogodio stativu da bi u nastavku akcije šutirao preko gola.
Irfan Hadžić je u 24. minutu susreta bio neprecizan baš kao i Demir Peco četiri minute kasnije da bi potom ponovo golman Krupe Marković odbranio Đelmićev udarac. Do kraja su domaći prijetili preko Jove Lukića, ali promjene rezultata nije bilo, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Prvu šansu u nastavku vidjeli smo u 60. minutu utakmice kada je golman Radnika Mladen Lučić glavom izbacio jednu loptu koja je došla do Stefana Savića, a on je šutirao sa velike udaljenosti, međutim Slaviša Radović sjajno intervenisao i spriječio domaće da dođu do vođstva.

U nastavku akcije pokušao je Karišik nakon kornera, ali šutirao je pored gola da bi u 67. minutu Aleksandar Glišić mlako šutirao Igrala se 75. minuta kada je rezervista Nedim Mekić dobro šutirao, ali je lopta otišla preko gola, a minutu kasnije Krupe je pokušala preko agilnog Lukića ali je ostalo 0:0. Golman Krupe Matej Marković je u 83. minutu zaustavio udarac Dušana Martinovića da bi posljednju šansu na utakmici imali domaći preko Bojana Golubovića koji je izblokiran.

Krupa je tako došla do 12. boda u sezoni, i predstoji joj grčevita borba za opstankom u bh eliti, dok Radnik se nalazi u mnogo komotnijoj poziciji sa 18 bodova na svom kontu.

KRUPA – RADNIK 0:0

Stadion: FK Krupa.  Gledalaca: 200. Sudija: Bilbija Luka (Prijedor). Pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Aleksandar Smiljanić (Laktaši). Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica). Kontrolor: Danko Ćavar (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Makitan, Nikolić (Krupa), Đelmić, Glišić, Franić, Mekić (Radnik).

Krupa: Marković, Karišik, Redžić, Makitan, Lukić, Nikodijević, Aganspahić (od 60. Golubović), Savić (od 70. Handžić), Nikolić, Milanović (od 75. Crnov), Maksimović.

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Sušić (od 46. Mekić), Đelmić (od 63. Glišić), Vasić, Peco (od 85.  Brković), Hadžić, Đurić, Isić.