Željezničar je ostvario očekivanu pobjedu u 3. kolu Lige za prvaka nad Krupom (1:0), ali “plavi” su za pobjedom strepili do poslednjeg zvižduka sudije Jakupovića hoće li bodovi ostati u Sarajevu!

Izabranici trenera Slobodana Starčevića isprsili su se pred renomiranim protivnikom, i da je bilo malo sreće možda se moglo i više od časnog poraza. Istina, i Željezničar je mogao doći još do kojeg gola, jer utakmica je tokom vih 90 minuta igrala otvoreno. Napadalo se u talasima, čas na jednu, čas na drugu stranu, ali tas na vagi otišao je na stranu domaćina.

Trenutak odluke dogodio se već u 13. minutu, kada je Lendrić pogodio na asistenciju Zebe.

– Još jednom smo se predstavili bh javnosti u dobrom izdanju! Nažalost, nismo to krunisali nekim bodom, ali naplatićemo to negdje. Sada sa sigurnošću mogu da kažem da će ovaj tim Krupe biti respektabilan sastav u novom šampionatu, a mi idemo tražiti prvu pobjedu u sudaru sa Slobodom – poručio je Slobodan Starčević, trener FK Krupa.

ŽELJEZNIČAR – KRUPA 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Lendrić (13). Stadion: Grbavica. Gledalaca: 4.000. Sudija: Edin Jakupović (Bihać). Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj Istok) i Čedomir Vićić (Ugljevik). Delegat: Haris Idrizović (Konjic). Žuti kartoni: Hasanović (Željezničar)Ljubenović, Redžić (Krupa).

Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović, Marković (od 80. Hasanović), Blagojević, Bogičević, Zakarić (od 90. Crnov), Stojanović, Kerla, Zeba (od 58. Radinović), Lendrić, M. Stevanović.

Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić (od 85. Perić), Ljubenović, Dujaković, Vukotić, Čomor, Aleksić, Milanović, Mirković (od 71. Barić).