U manje od dvadeset četiri sata fudbaleri Kozare odigrali su dvije prijateljske utakmice u sklopu priprema za nastavak takmičenja u m:tel I ligi Republike Srpske. Prvo su savladali Jesenice iz Slovenije (4:1), a strijelci za “crveno-bijele” bili su Kaziro Tahakaši ‘15, Šogo Tabata ‘17, Pepić ‘41 i Petković ‘58, dok je Mateo Klarić pogodio za slovenačkog trećeligaša u 68. minutu.

Dan kasnije trener Alen Medović izveo je svoj sastav i u sudaru sa Jedinstvom iz Žeravice, i odnio pobjedu 3:1. Drugoligaš je poveo pogotkom Šakotića u trećem minutu, ali to je bilo kratkog daha. Izjednačio je Mensah u 33. minutu, a preokret donose Rastoka u 43. minutu, te ponovo Mensah u 55. minutu.

Kozara nastavlja sa pripremnim utakmicama, a naredna sljedećeg vikenda protiv drugoligaša Dubrava.