Fudbaleri Kozare savladali su Slogu u Srpcu u kontrolnoj utakmici (1:4), upisavši tako još jedan trijumf prij početka nove sezone. Šef stručnog štaba Kozare Nedžad Žerić u prvom poluvremenu je izveo ekipu sastavljenu od mladih igrač. Nešto bolja i ofanzivnija Sloga je uspjela da u prvom poluvremenu dođe do gola. U 35. minuti susreta Sloga imala dobru priliku za gol kada je Milošević izašao jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali mu je Glišić sjajno obranio udarac. U 42. minutu Dušan Rakić majstorski je izveo slobodni udarac s nekih 25-tak metara i matirao nemoćnog golmana Glišića.

U drugom poluvremenu trener Kozare Nedžad Žerić izveo je mnogo jači sastav. Kozara je izjednačila u 64. minuti preko Draška Lolića koji je s 11 metara bio precizan nakon što je sudija svirao jedanaesterac poslije igranja rukom Radana Zelenca u svom kaznenom prostoru. U 72. minutu gosti su došli do preokreta nakon što je Aleksandar Malbašić je izveo slobodnjak, pogodio stativu, a na odbijenu loptu naletio je Srđan Eskić koji je rutinski sproveo loptu u mrežu za 1:2.

Kozara je povisila prednost na 1:3, a u listu strijelaca upisao se Draško Lolić koji je odmjerenim udarcem sa nekih 17-18 metara pogodio mrežu mladog Smiljanića. Konačan rezultat postavio je Bojan Batar tri minute prije kraja susreta.

Sloga (S): Grahovac, Vasić, Zukanović, R. Zelenac, Rakić, I. Nježić, Milošević, Maletić, Milojević, V. Nježić, Kopanja. Još su igrali: Smiljanić, Grgec, Malbašić, Bogosavac, Grbić.

Kozara: Glišić, Petković, Guskić, Matić, Pepić, S. Veljkić, Đ. Veljkić, Đurić, Ljepojević, M. Malbašić, Domuzin. Još su igrali: Modić, Hamzić, Raspudić, Batar, Borković, Šikanjić, Lolić, Jandrić, Eskić ,A. Malbašić, Govedarica, Pejić.

Text i foto: Goran Popović