Fudbaleri Kozare kao i prošle sezone, vraćaju se pjevajući iz Modriče! Na premijeri nove sezone Prve lige Republike Srpske prvoligaš iz Gradiške ostvario je vrijedan trijumf na stadionu “Dr Milan Jelić” 1:3.

Bolje su gosti otvorili utakmicu, a kao plod takve igre došao je ivodeći pogodak Aleksandra Malbašića, koji se najbolje snašao poslije kornera za 0:1. U nastavku meča Modričani vrlo brzo dolaze do poravnanja, i to preko Božića u 48. minutu. I kada se očekivalo da bi susret mogao završiti bez pobjednika, prvo novajlija Luka Bobić, a potom i Šikanjić sa dva pogotka donose slavlje gostima, a tugu u redove domaćin, koji su novu sezonu započeli porazom. U 82. minuti Hamzić centrira, a Luka Bobić glavom šalje loptu u mrežu Milovanovića i Kozara opet vodi. Tri minuta kasnije, nakon centaršuta Malbašića Šikanjić volejom šalje loptu u mrežu domaćina i postavlja konačni rezultat 1-3.

Alfa Modriča – Kozara 1:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Malbašić (37), 1:1 Božić (48), 1:1 Bobić (82), 1:3 Šikanjić (86) . Stadion: “Dr Milan Jelić”. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Maletić. Pomoćnici: Bojan Makarić i Njegoslav Bošković (svi iz Bijeljine). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor).

Alfa Modriča: Milovanović, Nikić, Kurteši (od 75. Hasičić), Pljevaljčić (od 71. Radulović), Božić, Ninković, Trifković, Guskić, Stojanović, Bratić (od 79. Simić), Đaković.

Kozara: Glišić, S. Veljkić, Bobić, Hamzić, Lolić (od 85. Ljepojević), Malbašić, Govedarica (od 46. Šikanjić), Kreneović, Đurić (od 68. Pepić), Đ. Veljkić (od 78. Pejić), Runić.