Fudbaleri Kozare slavil isu protiv Slobode iz Mrkonjić Grada u meču 8. kola “Lige za opstanak” i tako su i definitivno obezbjedili opstanak u društvu prvoligaša! S druge strane mrkonjićani su za sada u mirnoj luci, ali najave o oduzimanju bodova, a priča se o -12, mogli bi donijeti nemirne snove Slobodi….

Da samo pobjeda dolazi u obzir pokazali su fudbaleri Kozare od samog početka i već u prvom minutu nakon centaršuta Radoje šutira Raspudić, ali preko gola. Malo kasnije Babić odllično centrira sa desne strane, ali je odbrana Mrkonjićana brža od Radoje. Pokušavaju Kovačević i Mirković, ali bez uspjeha. U 30. minutu priliku da savlada golmana gostiju propušta rastrčani Radoja koji nakon centrašuta Kovačevića glavom šalje loptu  pored gola. Nastavljaju se napadi Kozare, šansu propuštaju Babić, te Petrović i na poluvrijeme se odlazi sa početnim rezultatom.

Tek to je počelo drugo poluvrijme, u 47. minuti ponovo svoj šut isprobava Radoja, ali siguran je Kovačević. U 52. minuti Radoja prodire po desnoj strani i na suprotnoj strani pronalazi Stjepanovića koji iz trka šutira i postiže gol za vodstvo.

Tek nakon primljenog gola, malo su se trgli gosti iz Mrkonjić Grada, ali pokušaj Lazendića je lak plijen za besposlenog golmana Kozare Bojanića. To što su se gosti otvorili, koriste Kozarini fudbaleri i u 73. minuti Radoja pronalazi Paštara koji izlazi sam pred golmana Slobode, ali ovaj izlazi kao pobjednik i rezultat se ne mijenja. Ali uporan je Paštar, osvaja u istom napadu loptu i zamalo ne pogađa mrežu gostiju nakon odličnog lobovanja gostujućeg golmana. Do kraja bilježimo pokušaje mladog Pucarevića, Mirkovića i Kovačevića ali rezultat se ne mijenja.

KOZARA – SLOBODA (MG) 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Stjepanović (52). Stadion: Gradski. Gledalaca: 150. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Pomoćnici: Željko Dragojević (Banjaluka) i Željko Vuković (Bijeljina). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Boro Šukurma (Brod). Žuti kartoni: Mirković, O. Petrović, Kremenović (Kozara), Topić, Antić (Sloboda).

Kozara: Bojanić, O. Petrović, Kovačević, Raspudić, Petrović, Mirjanić (od 69. Pucarević), Radoja (od 76. Zečević), Kremenović (od 65. Paštar), Mirković, Babić, Stjepanović.

Sloboda (MG): Kovačević, Jekić, Antić, Topić, Lazendić, Stamenković (od 76. Stijepić), Đukarić, Gračanin, Anđelić, Maksimović (od 61. Malinović), Vučković (od 61. Savanović).