Fudbaleri Kozare ostvarili su vrijednu pobjedu nad Ljubićem iz Prnjavora (5:2) i tako nakon nekoliko sušnih kola osvojili bodove koji bi im mogli značiti i opstanak u društvu prvoligša.

Prvi prijeti domaćin preko mladog Govedarice  već u prvoj minuti, ali lopta nakon šuta sa oko dvadeset metara odlazi pored gola Dabića. U 2. minutu prva akcija gostiju iz Prnjavora, lopta dolazi do Radakovića koji je posprema u mrežu mladog Glišića za vođstvo Ljubića od 0:1. U 11. minutu već izjednačenje. Šut brzonogog Savanovića odbija golman Ljubića, a najbolji strijelac Kozare Maksimović postiže svoj sedmi pogodak za izjednačenje rezultata. Napada Kozara, ponovo pokušava šutem Govedarica. U 16. minutu Malbašić ostavlja odbranu Ljubića iza sebe, šutira iskosa, ali Dabić izbacuje loptu u korner. Hamzić odlično upošljava Maksimovića u 23. minutu, ovaj šutira jako glavom pored Dabića koji pogledom ispraća loptu koja odlazi tik pored stative. U 28. minutu Savanović šutira nakon prodora, a Dabić izbacuje loptu u korner. Najviši je poslije kornera Runić u skoku, šutira glavom, ali  lopta odlazi tik iznad prečke. U 31. minutu Maksimović vješto upošljava Đurića, koji šalje loptu u mrežu gostiju i Kozara dolazi u vođstvo od 2:1. Pet minuta kasnije, odlična akcija Kozare, lopta dolazi do Maksimovića koji izlazi sam pred Dabića i postiže svoj osmi gol ove polusezone za novo vođstvo Kozare od 3:1, rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme.

Pokušava trener gostiju Stanivuković trostrukom izmjenom da trgne svoju ekipu već početkom drugog poluvremena i u tome uspijeva. Pokušava najprije Bobić, ali je neprecizan, a u 55. minutu dobar šut Mišića krajnjim naporom zaustavlja mladi golman Kozare Glišić. U 64. minutu, Runić se u šesnaestercu Kozare sudara sa protivničkim igračem, a sudija Panić pokazuje na jedanaesterac. Siguran izvođač za goste iz Prnjavora je Aleksandar Žižak i Ljubić smanjuje na 3:2. Samo četiri minute kasnije, novo vođetvo Kozare. Đurić odlično prodire, upošljava vješto Malbašića koji šalje loptu u mrežu Ljubića za vođstvo Kozare od 4:2. U dobroj šansi je Lolić u 83. minutu, ulazi u peterac, ali ne šutira dovoljno jako te Dabić  izbacuje loptu u korner. Pokušava Ljubić iz kontre, ali Glišić otklanja opasnost. U 85. minutu odličan prodor Živkovića, čiji šut blokira odbrana, lopta dolazi do Ilića, ali ne uspijeva kroz šumu igračapred golom Ljubića da pogodi mrežu. I kad su već svi očekivali kraj, majstorija Lolića, koji vješto lobuje istrčalog Dabića i postavlja konačmnih 5:2.

KOZARA – LJUBIĆ 5:2 (3:1)

Strijelci: 0:1 Radaković (5), 1:1 Maksimović (11), 2:1 Đurić (31), 3:1 Maksimović (35), 3:2 A. Žižak (64, penal), 4:2 Malbašić (68), 5:2 Lolić (90). Stadion: Gradski “Velimir Sombolac”. Gledalaca:. Sudija: Bojan Panić (Prijedor). Pomoćnici: Branimir Đermanović (Čelinac) i Aleksandar Milaković (Banjaluka). Delegat: Milenko Đurić (Modriča). Kontrolor: Danijel Pajić (Bijeljina).

Kozara: Glišić, Hamzić, Malbašić, Govedarica (od 68. Ilić), Savanović (od 58. Matić), Đurić (od 85. Ljepojević), Jandrić (od 77. Živković), Kovačević, Maksimović (od 46. Lolić), Pepić, Runić.

Ljubić: Dabić, Radaković, B. Žižak (od 73. Radonjić), Milanović (od 46. Čudić), A. Žižak (od 73. Segić),  Jugović, Subić (od 46. Mišić), Grahovac, Božić (od 46. Ćetojević), Javorac, Bobić.