Premijera Željezničar Sport Team na Gradskom stadionu neće im ostati u lijepom sjećanju. Iako su imali prednost nakon prvih 45 minuta bodovi su na kraju otišli u Gradišku, i to više nego zasluženo. Na kraju je bilo 1:2, ali veliki broj grešaka mladog tima banjalučana iskusni trenerki vuk kakav je Borče Sredojević, moralo se kazniti!

Već u trećem minutu dobra akcija domaćina, Krunić je ušao u šesnaesterac Kozare iskosa sa desne strane, ali udarac završava tik pored lijeve stative. Napadi Želje ide u talasima, već u petom minutu Kuzmanović povratnu za Bosančića, ali njegov udarac iz izgledne situacije odlazi preko gola Bojanića.

Nastavak meča u nešto mirnijoj atmosferi, Željo i dalje napada, ali Kozara je bila sve opasnija iz kontranapada.

U 31. minutu Krunić iz slobodnog udaraca sa 18 metara pogađa živi zid, iz odbijene lopte Petković jako šutira, ali Bojanić je na mjestu.

Tempo je pao u drgom dijelu prvog poluvremena, i kada se očekivao odmor domaćin je poveo 1:0! Krunić do Bosančića, ovaj do Igora Kuzmanović a koji se sa desne strane stuštio prema golu Kozare, i rezentnim udarcem sa 16 metara savladao Bojanića za 1:0 i erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Drugo poluvrijeme počelo je velikom prilikom Kozare, Glišić je iz idealne pozicije umjesto gola pogodio stativu, puno sreće za domaćina!

U 50. minutu izjednačenje, gol je postigao Stamenković, Kozara je mnogo bolje otvorila drugo poluvrijeme!

U 77. minutu potpuni preokret u Banjaluci. Rezervista Kovljen tek što je ušao u igru izlazi sam ispred Pupovca, zaobilazi ga i pogađa za 1:2.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – KOZARA 1:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kuzmanović (42), 1:1 Stamenković (50), 1:2 Kovljen (77). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Danijel Mandić (Kozarska Dubica). Pomoćnici: Željko Čelica (Kozarska Dubica) i Goran Ilinčić (Prijedor). Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Kontrolor: Nenad Šukurma (Brod). Žuti kartoni: Malić (Željezničar Sport Team), Stjepanović, Aljetić , Kovljen, Popović (Kozara).

Željezničar Sport Team: Pupovac, Pavlović, Tadić (od 82. Čolić), Bosančić, Marković, Krunić, Jokanović (od 80. Šatara), Malić, Petković, Ostojić, Kuzmanović.

Kozara: Bojanić, R. Babić (od 46. Zečević), Paštar, N. Babić, Petrović (od 57. Popović), Glišić, Stamenković (od 69. Kovljen), Petković, Aljetić, Milojević, Stjepanović.