U premijernoj utakmici 22. kola na regionalnom Zapadu, fudbaleri Mladosti savladali su Slogu (2:1), i tako prekinuli niz od tri pobjede tima iz Rakelića.

Ovim trijumfom izabranici trenera Branka Ponorca su se probili na treću poziciju sa 38 bodova, dok je Sloga ostala na 28 bodova, i u sredini tabele, tačnije devetoj poziciji.

Samo što je počeo susret, bilo je 1:0! Dupli pas Tepića i Avdića, ovaj drugi izlazi sam na golmana Štikovca i pogađa.

Na drugi gol čekalo se do 28. minutu, kada je Glamočak prošao desnom stranom, povratna lopta za Avdića, koji pogađa za 2:0.

Gosti su mogli do pogotka u 60. minutu, ali penal Željku Dragiću odlično brani Milen Kutić.

Ipak, pogađaju u samom finišu, kada Gnjatić presjeca jednu loptu i lako postiže počasni pogodak za svoj tim u 89. mintu.

MLADOST (KV) – SLOGA RAKELIĆI 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Avdić (1), 2:0 Avdić (28), 2:1 Gnjatić (89). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 50. Sudija: Nikola Vujat. Pomoćnici: Borislav Radić i Siniša Popović (svi iz Gradiške). Delegat: Marko Mihajlović (Banjaluka). Žuti kartoni: Bašić, Drljača (Mladost), Pešević (Sloga R).

Mladost (KV): Kutić, Bašić, Đukić, O. Glamočak (od 85. Alekić), Hadžiselimović, Knežević, Drljača, Stupar (od 79. M. Jusić), Tepić, Avić, M. Glamočak (od 64. E. Jusić).

Sloga Rakelići: Štikovac, Pešević, Bujić, Resanović, Vujčić, Objedović, Ž. Dragić, D. Dragić, Stanković, Ratković, Gnjatić.