Nakon dva šokantna poraza na startu proljeća, fudbaleri Mladosti vratili su se starim navikama, pobjedama! U jednom od derbija kola u Kotor Varošu u okviru 16. kola na regionalnom Zapadu savladali su Krajinu (2:0).

I više nego zaslužen trijumf domaće ekipe koja je diktirala tempo tokom svih 90 minuta igre, stvarala prilike, ali i promašivala, ali uz dve snalažljivosti Bobana Jošića i 40. i 53. minutu bodovi su ipak na kraju ostali kod domaćina.

Izabranici trenera Branka Ponorca ovim trijumfom ponovo su u vrhu, trenutno je druga sa 29 bodova, a Krajina je četvrta, ima dva boda manje, 27.

MLADOST (KV) – KRAJINA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jošić (40), 2:0 Jošić (53). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 50. Sudija: Bojan Došen (Šipovo). Pomoćnici: Milan Aleksić (Banjaluka) i Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Delegat: Milan Ćurlić (Banjaluka). Žuti karton: Drljača (Mladost).

Mladost (KV): Kutić, E. Jusić, Knežević (od 87. Alekić), Bašić, Hadžiselimović, Đukić, Drljača, Jošić (od 82. M. Jusić), Avdić, Stupar (od 87. M. Glamočak), Lišančić (od 70. O. Glamočak).

Krajina: Krčić, Petković (od 46. V. Tadić), Bobar, O. Jakovljević, S. Jakovljević, Janjić, Milašinović, Savić, Latinović, Ćulum, N.Tadić (od 55. Surtov).