Remi na “Radolinki” na premijeri nove sezone na drugoligaškom Zapadu, duel između Proletera i novajlije Gorica (2:2).

Moglo je otići i na jednu, ali i na drugu stranu. Proleter je poveo već u petom minutu pogotkom Kopanje, a tri minuta kasije već je bilo 1:1, strijelac Radivoje Jović.

U nastavku otvorena borba, i kada je pogodio Peno u 85. minuta za sastav iz Šipova, činilo se da će bodovi krenuti iz Teslića, ali tako nije mislio najbolji pojedinac meča Nikola Kopanja, koji duboko u sudijskoj nadoknadi pogađa iz slobodnog udarca za konačnih 2:2.

Kopanja je još jednom pokazao da je prerastao drugoligaški rang takmičenja, pogledajte pogodak….

PROLETER – GORICA 2:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Kopanja (5), 1:1 R. Jović (8), 1:2 Peno (85), 2:2 Kopanja (90+4). Stadion: “Radolinka”. Gledalaca: 150. Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor). Pomoćnici: Predrag Erletić (Modriča) i Slaviša Gligorić (Doboj). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: V. Savić, Marković (Proleter), Mitrić, Sakan (Gorica).

Proleter: Ristić, Lale, V. Savić (od 61. Knežević), Mahmutović, Kopanja, Marković, S. Savić (od 56. Stojković), Đaković, Miladić, Hodžić (od 76. Janković), Nikolić.

Gorica: Kalaba, Peno, Čišija, Mitrić, Sakan, Sivonjić, T. Lacić, R. Jović, Malinović (od 48. Bogosavljević), Ružičić (od 66. K. Lacić), M. Jović.