Jedan od derbija, i to onaj komšijski na drugoligaškom Zapadu igrao se u Dubravama, gdje je istoimeni domaćin savladao Jedinstvo (3:1) u posljednjem meču 16. kola.

Činilo se nakon prvog poluvremena da bi bodovi mogli u Žeravicu, jer su gosti preko Ćetojevića u 25. minutu stekli rezultatsku prednost. Međutim, u nastavku meča preokret, i to u samo tri minuta, u razmaku od 49. do 62. minuta Dubrave vode! Prvo je Tatić donio veliku radost na tribinama, da bi Malbašić iz kaznenog udarca poptuno preokrenuo rezultat. Tačku na “i” stavio je Demo u samom finišu meča.

Ovim trijumfom Dubrave su popele se na 12. poziciju, izabranici trenera Igora Miljevića imaju 18 bodova, dok je Jedinstvo tri mjesta bolje plasirano, sa 23 boda.

DUBRAVE – JEDINSTVO 3:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Ćetojević (25), 1:1 Tatić (59), 2:1 Malbašić (62, penal), 3:1 Demo (87). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 200. Sudija: Dean Jokić (Teslić). Pomoćnici: Bojan Jović (Doboj) i Bojan Veselinović (Modriča). Delegat: Milan Bulajić (Banjaluka). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Kisin, Tatić, Budimlić (Dubave), Petković, Đogić, Knežić, Gavrić, Javrić, Erceg (Jedinstvo).

Dubrave: Drinić, Kisin, Budimlić (od 73. F. Nikić), Hadžialagić, Tatić, Vučinić, Sikimić, Bencuz (od 46. Demo (od 89 Šikuljak)), Malbašić, Malešević (od 46. Kvrgić), M. Nikić (d 73. Kisin).

Jedinstvo: Vojvodić, Jarić, Đogić, Šakotić (od 86. Vranić-Budimović), Hamzić, Knežić (od 67. Galić), Erceg, Gavrić (od 62. Budimović), Diljević, Petković, Ćetojević.