Iako su već u prvom meču riješili sve dileme, fudbaleri Krupe i u revanš meču četvrtfinala Kupa BiH su željeli da ostvare trijumf, pa su od prvog minuta žestoko krenuli prema golu gostiju iz Prijedora.

Već u prvih pet minuta Krupljani su imali dvije izgledne prilike, obje nakon akcija Stefana Savića, ali su Stefan Barić, odnosno Zoran Milutinović, bili neprecizni, a najbolju šansu propustio je Irfan Jašarević u 16. minutu kada je, nakon velike gužve, šutirao pored praznog gola.

Nakon toga se gosti oslobađaju pritiska i iz prve prilike postižu pogodak. Pogriješio je Igor Makitan koji, umjesto da očisti situaciju, dodaje loptu do Draška Lolića, a ovaj poluvolejom sa 16 metara pogađa donji desni ugao.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:1. Barić je prošao po lijevoj strani, odlično pronašao Elvira Koljića, a ovaj glavom zakucao loptu pod prečku nemoćnog Đorđa Šarca.

Nakon toga Koljić je imao još dvije izgledne prilike, pogodio je i prečku, a onda, u posljednjem minutu prvog poluvremena vješto iskoristio kardinalnu grešku zadnjeg reda Rudara za vođstvo svog tima od 2:1.

Drugo poluvrijeme otvoreno je onako kako je prvo završilo, golom Elvira Koljića, koji je sve sam uradio, prošetao se do šesnaesterca gostiju i topovski pogodio za 3:1.

I nakon toga nastavljena je obostrano otvorena igra sa dosta prilika i na jednoj i na drugoj strani, ali bez promjene rezultata, sve do sudijske nadoknade kada je ”rezervista” Prijedorčana, Srboljub Jandrić, postavio konačan rezultat – 3:2.

Na taj način se Krupa plasirala u polufinale i ostvarila najveći uspjeh u okviru Kupa BiH.

KRUPA – RUDAR PRIJEDOR 3:2 (2:1)

Strijelci:0:1 Lolić (28), 1:1 Koljić (30), 2:1 Koljić (45), 3:1 Koljić (46), 3:2 Jandrić (90+1). Stadion: Krupe. Gledalaca:150. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad) – 7. Pomoćnici: Elvis Prošić (Cazin) i Jure Musa (Čitluk). Delegat:Goran Skoko (Ljubuški). Žuti kartoni:Vukotić, Palić (Krupa), Marić, Šakić (Rudar Prijedor). Rezultat prve utakmice: Rudar Prijedor – Krupa 0:3.

KRUPA: Kutić 6, Makitan 6, Jašarević 6,5, Koljić 8,5, Milutinović 6,5 (50. Ilić 6), Palić 6, Vukotić 7, Vidović 6,5, Dabić 7 (44. Marjanović 6,5), Savić 7 (58. Fajić 6), Barić 7. Trener: Slobodan Starčević.

RUDAR PRIJEDOR: Šarac 6, Ćatić 6,5, No. Petrović 6, Jakupović 6,5, Lolić 7, Šakić 6,5 (75. Jaćimović -), Pekija7, Gavranović 6,5, Popović6 (69. Jandrić 7), Marić 6 (46. Dekić 6,5), Davidović 6. Trener: Zlatko Jelisavac.

Igrač utakmice: Elvir Koljić (Krupa) – 8,5.