U okviru 24.kola Regionalne lige RS – grupa “Zapad”, Lijevče je na domaćem terenu savladalo Brdo iz Hambarina minimalnim rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo, tek nekoliko poluprilika na obje strane. Gosti su zaprijetili preko Muhića koji iskosa s desne strane neugodno šutira, ali je Kljajić dobro postavljen. U 14. minutu domaći su mogli do gola. Dumonić je ubacio iz kornera, Lekić šutira glavom, a odbrana Brda skida loptu s gol linije.

Trenutak odluke desio se u 57. minutu susreta kada je Harambašić srušio u kaznenom prostoru Dumonića, a sudija Šestić je pokazao na bijelu tačku. Precizan sa 11 metara bio je Kočić za 1:0.

Gosti su imali više loptu u nogama, ali bez konkretnih prilika. Ibričić je iz daljine dobro šutirao, ali Kljajić je dobro intervenisao. Dumonić je odlično izveo slobodnjak, ali golman Vidović još bolje odbranio. U 88. minutu Daljević se našao u izglednoj prilici za postigne drugi pogodak za Lijevče, ali njegov šut je izblokiran.

LIJEVČE – BRDO 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Kočić (57,penal). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Šestić. Pomoćnici: Dejan Smiljić (oba iz Banjaluke) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Aleksandar Gojić (Banja Luka). Kontrolor: Željko Latinović (Gradiška). Žuti kartoni: Perić, Zekonja, Đukanović, Ilić (Lijevče), Ibričić, Vidović, Harambašić, Kanješić (Brdo).

Lijevče: Kljajić, Zekonja, Lekić, Perić, Ilić, Dumonić, Knežević (od 80. Daljević), Đukanović (od 89. Vujčić), Kočić (od89. Milutin), Đuranović,Tomić.

Brdo:Vidović, Mešić, Harambašić, Karupović, Gavranović, Hodžić, Kobas, Kaltak, Muhić, Ibričić, Kanješić.

TEKST I FOTO: Goran Popović