Na pitanje u naslovu odgovor bi trebali dati u Sudijskoj komisiji FSRS.

U pitanju je duel 15. kola Prve lige Republike Srpske u Mrkonjić Gradu, između dvije Slobode u kojem je slavila gostujuća, iz Novog Grada (0:2).

Riječ je o prvom pomoćniku ovog duel Božidaru Rustiću iz Gradiške, smo potpuno nespremnog, u što se u nekoliko navrata “uhvatili” potpuno nespremnog, odnosno jako daleko od zamišljene linije posljednjeg igrača odbrane, gdje bi trebao biti pozicioniran pomoćnik, ako želi da ima sve situacije jasno pred sobom.

Nažalost Rustić je tokom svih 90 minuta bio ”krivo postavljen” po nekoliko metara, pa otuda i ne čude odluke koje je donosio na štetu obje ekipe, ipak “ruku na srce”, nešto više na štetu domaćina.

Pogledajte kako je to izgledalo na “Lukama”, tokom čitavog meča…..

A, ovdje i nedozvoljena pozicija koju nije mahao, iako je jasno da je domaći napadač prije upućivanja lopte prema njemu, daleko najbliži gostujućem golmanu, ali loš položaj ponovo je kumovao lošoj odluci…..

Prepustićemo Komisiji za sudije da pogleda snimak, kada je Rustić sredinom drugog poluvremena podigao zastavicu, u kojoj je domaćin imao priliku doći do izjednačenja, iako su čak dva igrača gostiju bila duboko ispred napadača mrkonjićana.

Uvidom u kretanje linijskog sudije upućenima u sudijski zanat će biti jasno zašto smo tekstu odredili ovaj naslov….