Ekipa Gorice neočekivano se okliznula u Kotor Varošu, i tako značajno smanjila svoje šanse za plasmanom u viši rang. Mladost je odigrala sjajan meč i potpuno zasluženo došla do tri boda, a duel je obilježio prelijep gol iz slobodnjaka Aleksandra Tepića.

Zato je BSK odradio posao perfektno. Sjajno ušao u meč poveo 2:0, i onda stao, ali nije bilo naplate za Bratstvo koje stiglo do počasnog pogotka.

Lijevče igra perfektno, i lako su savladali Plamen, a meč su riješili u prvom poluvremenu, i oni bi mogli biti i glavni pratioci “romantičarima s Čaira”.

Banjalučki derbi u Rosuljama između Krajine i Lauša završen je miroljubljivo, baš kao i duel u Rakelićima između Sloge i Crnog vrha. Sastav iz Jaružana igra odlično pod trenerskom palicom Dragana Vukše, i već sada su pobjegli sa začelja, na kojem je Svodna, a krivac je FSA, koji je sa četiri lopte u mreži domaćina, napustio ovo mjesto, i pokazao svima da ima i te kako nezgodnu ekipu.

Naprijed je slavio u sudaru sa Slogom Nektar (3:1), a ono najzanimljivije viđeno je u nastavku meča kada su i pala sva četiri pogotka.

Rezultati 15. kola:

Svodna – FSA Prijedor 0:4 (Marinković, Rečević 2, S. Mikić)

Lijevče – Plamen 2:0 (Sladojević, penal, Milaković)

Krajina – Lauš 1:1 (O. Jakovljević, penal – Miodragović)

Sloga Rakelići – Crnio vrh 2:2 (Stanković, Ž. Dragić – D. Đurić, Grujić)

Naprijed – Sloga Nektar 3:1 (Ševarika, Bojinović, penal, Svitlica – O. Vranjković)

BSK – Bratstvo 2:1 (Tomičić, Nikodinović – Babić)

Mladost (KV) – Gorica 2:1 (Jošić, A. Tepić – Mitrić)