Fudbaleri Sloge Meridian ostvarili su i drugu pobjedu nad favorizovanim Sarajevom. Nakon “Koševa”, četa Vlade Jagodića savladala je Sarajlije i na svojim “Lukama” i tako nastavili sa pobjedama na domaćem terenu.

Domaći fudbaleri su poveli već u 4. minutu, nakon odlične asistencije Jovića, u strijelce se upisao Vidić, svojim sedmim golom u ovoj sezoni. Dobojlije su propustili nekoliko izglednih prilika, da bi u 78. minutu, Nikolić povećao na 2:0, a u 89. minutu “rezervista” Šipovac postiže i treći pogodak za ubjedljiv trijumf protiv Sarajeva.

U narednom kolu Sloga Meridian putuje na “Grbavicu” na megdan Željezničaru.

SLOGA MERIDIAN – SARAJEVO 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vidić (4), 2:0 Nikolić (78), 3:0 Šipovac (89).

Stadion: “Luke” u Doboju, gledalaca: 600, sudija: Luka Bilbija (Prijedor), pomoćnici: Jure Musa (Čitluk) i Arnel Novalić (Doboj Istok), delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Žuti kartoni: Radović, Buljubašić (Sarajevo).

SLOGA MERIDIAN: Trako, Nikolić, Redžić, Karać (od 63. N. Dujaković), S. Dujaković, Popara (od 90+2 Milojević), Milanović, Kvesić (od 90+2 Batar), Grabež, Jović (od 84. Baranov), Vidić (od 84. Šipovac). Trener: Vlado Jagodić.

SARAJEVO: Šahinović, Čataković (od 60. Peneranda), Hasić, Julardžija (od 46. Avramovski), Radović, Soldo (od 46. Ziljkić), Aničić, Mulalić, Anđušić (od 48. Buljubašić), Đuričković, Mustafić. Trener: Simon Rožman.