Fudbaleri Karanovca  nose čitav plijen sa stadiona „Đolovi“ u derbi utakmici 12. kola Regionalne lige Republike Srpske grupa Zapad! Izabranici trenera Ranka Stanarevića slavili su jako bitnu pobjedu na gostovanju kod Borca iz Kozarske Dubice sa 0:3 i tako su zadržali prvo mjesto na tabeli.

Pobjeda Karanovca je zaslužena, a da su napadači bili malo precizniji trijumf  je mogao biti i uvjerljiviji. U 27. minutu Dragan Vindžanović je  odlično prošao po lijevoj strani, a Nemanja Šipka je  zaustavio Vindžanovića izvan 16 metara. Dario Grujić je ubacio iz slobodnjaka, Miroslav Šteković je dobro skočio, zahvatio je loptu glavom i poslao je u mrežu za 0:1.

U 51. minuti gosti iz Banja Luke su  povećali vodstvo na 0:2! Vuk Milosavljević je poslao fenomenalnu loptu u prazan prostor za Nikolu Kopanju koji je izašao sam na golmana Zorana Mijića, rutinski ga matirao za 0:2. Konačan rezultat postavio je rezervista Sandro Dedić u 83. minutu. Dario Grujić je ubacio loptu u kazneni prostor, Sinisa  Milošević  je šutirao glavom, a golman  Mijić odbio je pravo na glavu Sandra Dedić koji pogađa za 0:3.

BORAC (KD) – KARANOVAC 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Šteković (27), 0:2 Kopanja (51), 0:3 Dedić (83). Stadion: “Đolovi”. Gledalaca: 200. Sudija: Ljubiša Kuvalja. Pomoćnici: Bojan Balaban i Bojan Stojković (svi iz Srpca). Delegat: Dalibor Gvozdić (Srbac). Žuti kartoni: Šipka, Zakić, Pralica, Radaković (Borac), Tomičić (Karanovac).

Borac (KD): Mijić, Šipka, Dugajlić (od 73.Koruga), Kondić (od 75 Borojević), Zakić, Halilović (od 46. Radaković), O. Pralica, Jaćimović, Adžić, Pekić, P. Pralica.

Karanovac: Bijelić, Lukajić, Bojanić, Kojadinović, Vindžanović (od 85. Anđelić), Milošević (od 88. Tomašević), Tomičić (od 75. Dedić), Milosavljević, Grujić, Šteković, Kopanja.