Proteklog vikenda brojne ekipe igrale su kontrolne utakmice, jer većina sastava iz šampionata Srpske, bez obzira na rang takmičenja, nalazi se u središnjem dijelu pripremnog ciklusa. Ali, vrijeme ovaj put nije bilo naklonjeno mnogim ekipama, pogotovo onima iz zapadnih dijelova Republike Srpske, jer je udarni val nevremena stigao između 18.30 i 19.00 časova.

Tako je duel u Omarskoj gdje su snage odmjerili domaći prvoligaš i BSK prekinut u 57. minutu, a do tog trenutka na semaforu je rezultat glasio 1:1. Pogađali su Kopanja za Omarsku i Perović za romantičare.

Gotovo identično bilo je i u Kozarskoj Dubici gdje je na “Đolovima” gostovao Željezničar Sport tem. Igralo se tri minuta više nego u Omarskoj (60), da bi igrači ekspresno morali u svlačionicu mnogo prije kraja, poremetivši tako zamisli Rade Drvenice i Branislava Krunića. Do pomenutog prekida Borac je vodio 1:0.

Za nadati se da vremenske neprilike više neće stvarati probleme, jer navikli smo na tako nešto zimi, ali ljeti i ne baš…..