Lijepo izgleda tabela, i neka tako ostane. Još kad se publika vrati, biće Borac nezadrživ!

Fudbaleri Borca zabilježili su i drugu pobjedu u m:tel Premijer ligi BiH. Izabranici Vlade Jagodića u meču drugog kola savladali su tuzlansku Slobodu u Banjaluci 2:0. Ovim trijumfom banjalučani čvrsto drži lidersku poziciju na tabeli.

“Crveno – plavi” su tokom cijelog meča bili bolji rival, ali su do trijumfa došli tek u drugom dijelu.

U prvih deset minuta bilježimo dva pokušaja glavom kapitena Borca Stojana Vranjša, te centaršut Ćosića, koji je jedva iz gola isčupao golman gostiju Golubović i solidan pokušaj Jove Lukića, nakon centaršuta Zakarića iz kornera.

Igrao se 18. minut kada je Ziljkić pokušao iznenaditi Golubovića, koji je loptu izbacio u korner.

Samo minut kasnije, na drugoj strani opasno je priprijetio Mujagić, ali je Pavlović još bolje odbranio.

Gosti su pokušali i u 25. minutu, kada je nekadašnji igrač Borca Fedor Predragović glavom šutirao pored gola, te u 33. minutu kada je Herić sa preko 20 metara tukao pravo u Pavlovića.

U drugom poluvremenu „šou je ukrao“ Jovo Lukić. Najprije je u 57. minutu odlično šutirao, ali je Golubović još bolje odbranio.

Međutim, dva minuta kasnije mladi vođa navale Borca upisao je prvenac u “crveno – plavom” dresu. Tada je po zemlji šutirao Almedin Ziljkić, golman Tuzlaka Adnan Golubović je odbio loptu, a Lukić je uklizao i ubacio je u mržu za 1:0.

U 83. minutu poslije dobre akcije naših fudbalera po lijevoj strani i ubačene lopte pred gol Slobode nespretno je reagovao Adnan Mujkić i zatresao sopstvenu mrežu, za konačnih Borac – Sloboda 2:0.

-Očekivao sam da se može desiti ovako nešto. Vidjelo se da je Sloboda u prvom poluvremenu dobro postavljena. Griješili smo zbog pritiska i prevelike želje. Nismo počeli kako smo očekivali. Lopta u prvih 45 minuta nije htjela u gol. Dogovorili smo se u poluvremenu kako ćemo, imamo iskustvo i uspjeli smo da postignemo dva gola u drugom dijelu, a sačuvali smo mrežu, tako da sam veoma zadovoljan. Imamo gol razliku 8:0, to je sasvim zadovoljavajuće i sada se spremamo za ono što nam slijedi. Idemo na Grbavicu sa šest bodova koliko je osvojio i Željezničar, biće to pravi derbi, a u Sarajevo idemo ne da se branimo, već da se nadigravamo i pokušamo stići do pobjede – poručio je poslije meča trener Borca Vlado Jagodić.

Utakmica 3. kola m:tel Premijer lige Željezničar – Borac igra se u utorak na sarajevskoj Grbavici. Početak je u 17.00 časova.