Fudbaleri Radnika poraženi su u okviru 18. kola Premijer lige BiH na svom terenu od tuzlanske Slobode (0:1).
Ovim porazom izabranici trenera Mladena Žižovića pokvarili su plasman na tabeli, i sada se nalaze na sedmoj poziciji sa 21. bodom, a tuzlaci su jedno mjesto ispred, ali na svom kontu imaju 25 bodova.

U 22. minutu Hadžić je pokušao iz voleja iznenaditi tuzlake, ali Vukliš je siguran na golu Slobode.

Igrao se 60. minut kada je sa velike udaljenosti preko 20 metara opalio Čivić, ali golman Radnika Lučić bio je oprezan i izbacio je loptu u korner. Osam minuta kasnije Peco se našao u prilici, ali Vukliš brani.

U 74. minutu hladan tuš u Semberiji. Isić je bio krajnje neoprezan, dao je loptu kao na tacni rezervisti Livančiću koji je u igru ušao samo nekoliko minuta ranije, kojem nije bilo teško da savlada Lučića za 0:1.

Pokušao je Glišić dva puta da donese izjednačenje, u 79. i 81. minutu, ali Vukliš je oba puta dobro reagovao, drugi put nakon kornera i Franić je pokušao, ali je bio neprecizan.

U drugom meču nedjeljnog programa na “Pecari” remizirali su Široki Brijeg i Gošk (1:1). Јuče je Krupa savladala Željezničar (2:1), Mladost je kao gost deklasirala Čelik u Zenici (0:3), a Zrinjski je u finišu meča slavio protiv Tuzle Siti kao gost (1:2).

RADNIK – SLOBODA 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Livančić (74). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici:Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo) i Enes Đozić (Sarajevo). Delegat: Ferid Čovčić (Goražde). Kontrolor:Salem Prolić (Sarajevo). Žuti kartoni: Đelmić, Radović, Glišić, Franić (Radnik), Ignjatović, Vidović (Sloboda).

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Sušić, Đelmić, Vasić, Peco, Hadžić (od 63. Glišić), Đurić, Isić.

Sloboda: Vukliš, Adžem, Huseinović (od 69. Livančić), Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović (od 90. Zukić), Čivić, Alispahić, Ignjatović.