Tradicionalni turnir u Mrkonjić Gradu u potpunosti je otišao na stranu domaćina! Sloboda je u finalu savladala Rudar Prijedor (6:0) i tako prigrabila pehar najbolje ekipe, ali i najavila ambicije za ulazak u Ligu šest.

Strijelci za raspoložene mrkonjićane su bili Perović i Srndović po dva puta, te Savanović i Sladojević.

Trener Slobode Čedo Ćulum ističe da rezultat nije realan pokazatelj onoga što je viđeno na terenu.

Prvo poluvrijeme završeno je našim minimalnim vodstvom, a Rudar je preko Šakića imao dvije ozbiljne prilike. Jednom glavom, drugi put nogom, ali je naš golman Ilić maestralno odbranio te atake. Pored gola Srndović je pogodio stativu, a u nastavku poklopilo se mnogo toga da rezultat bude ovakakv kaakv je. Neće nas to uljuljkati, do početka prvenstva je još dvije sedmice, sledeće subote je generalka na “Mlakvama” protiv imenjaka iz Novog Grada, i onda slijedi Foča i prvo kolo. Vjerujem da ćemo do tada biti pravi – poručio je Ćulum.

Sloboda je u finalu nastupila u sledećem sastavu: Ilić, Jekić, Gračanin, Sladojević, Stakić, Malinović, Mirković, Perović, Savanović, Lazendić, Srndović, a priliku u nastavku meča još su dobili  Stijepić, Pantić i Mitrić.

Na kraju na ceremoniji proglašenja najboljih ekipa i pojedinaca, trofej za najboljeg igrača pripao je napadaču Slobode Milošu Peroviću. Njegov saigrač Mladen Ilić prvi je golman turnira, dok je Milan Šakić, prvotimac Rudar Prijedora prvi strijelac smotre sa tri pogotka.

Dan ranije u polufinalnim mečevima Sloboda je bila bolja od Omarske (4:2), dok je Rudar Prijedor bio ubjedljiv protiv kadeta Krupe (9:1).