Fudbaleri Krupe u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Umagu igrali su neriješeno protiv hrvatskog drugoligaša Novigrad (1:1). Strijelac za Krupu u ovom meču bio je novajlija Banović u 17. Minutu, a raport iz Istre za naš portal podnio je Marko Mazalica, jedan od trenera premiejrligaša iz kanjona “Tijesno”.

-Igrali smo protiv jednog disciplinovanog protivnika, koji nam je prepustio igru i pokušavao nas ugroziti iz kontranapada. Imali smo veci posjed lopte u prvom poluvremenu, gdje smo pas igrom pokušavalili ugroziti protivnika. Ipak domaćin je poveo nakon jednog vazdušnog duela gdje je lopta otpala do igrača gostiju koji je preciznim udarcem savladao Fejzića, igrao se 13. minut. Dva minuta kasnije Galešić oduzima loptu, proigrava Lukica koji vješto propušta loptu do banovića,  a ovaj sa nekih 18 metara šalje loptu u mrežu za 1:1.  Igrao se 34. minut kada je Galešić sjajnim proigravanje uposlio Glamočića, koji je iz izgledne šanse šutirao u golmana Novigrada, a odbijenu loptu isti je poslao preko gola. U drugom dijelu totalna dominacija Krupe, prvo je Marjanović sjajno prošao po strani, ali se spetljao  pred golmanom. Zatim su izgledne šanse propustili Fajić dva puta i Milutinović, koji nije imao sreće, a najbolju šansu propušta mladi Ševarika pred kraj utakmice – poručio je Marko Mazalica.

Krupa je igrala u sastavu: Fejzić, Šamara, Aleksić, Maksimović, Mirosavljević, Gvozdenović, Galešić, Glamočić, Banović, Lukić (od 60. minuta igrali su: Kutić, Vučkić, Nikodijević, Matić, Milutinović, Dujaković, Ševarika, Savić, Marjanović i Fajić.

Treba reći da su ekipi iz Republike Srpske nedostajali reprezentativac Elvir Koljić, te Aleksandar Vukotić, kao i trener Slobodan Starčević, koji su bili u Banjaluci na dodijeli godišnjih priznanja FSRS.

Krupa već u utorak ima novu provjeru, a rival je slovenački prvoligaš Triglav, duel se igra u 15 časova.