Fudbaleri Tekstilca nastavili su odličnu formu ovog proljeća slavljem nad Slavijom iz Istočnog Sarajeva (2:0) u 20. kolu Prve lige Republike Srpske. Ovo je četvrta pobjeda derventskog prvoligaša u nizu.

U prvom dijelu igre nije viđeno puno, a najbolju priliku “krojači” su imali preko Kojića, ali je njegov udarac glavom završio pored stative golmana Nedžibovića.

Ono što mu nije pošlo za nogom u prvom poluvremenu Kojić je uspio nakon dvadesetak minuta nastavka kada je u maniru vrsnog strijelca iskoristio dodavanje Vukovića sa lijeve strane. Tekstilac je nastavio sa napadima, a vođstvo je pet minuta kasnije udvostručio Saša Perić nakon sjajnog šprinta i još ljepšeg udarca u “malu” mrežu golmana Slavije. U međuvremenu izglednu priliku imao je i Prljeta nakon dodavanja Duspare, ali je udarac iz “srca” kaznenog prostora završio pored gola. Jedinu priliku “sokolovi” su imal desetak minuta prije kraja kada je Bojanić snažno šutirao sa ivice šesnaesterca ali je lopta završila na prečci Simićevog gola.

Tekstilac – Slavija 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Kojić (60), 2:0 S. Perić (65). Stadion: Gradski. Sudija: Stefan Maletić. Pomoćnici: Bojan Rakić i Slobodan Marković (svi iz Bijeljine). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Dragan Marić (Srbac). Žuti kartoni: Prljeta, Đuričić (Tekstilac), Avdalović, Baban.

Tekstilac: Simić, Marić, Vuković, Jolović, Ćorić, Hamzić, Đuričić (od 89. Živković), Prljeta, Janjušević (od 10. Duspara), S. Perić (od 80. Bašić), Kojić (od 89. O. Perić). Trener: Dario Purić.

Slavija: Nedžibović, Baban, Beširević, Popović, Babić, Perović, Avdalović (od 56. Mišović), Bojanić, Asentić, D. Bjeloš (od 82. Dabić), Pušara (od 66. N. Bjeloš).