Nevjerovatna utakmica u Prijedoru!

U meču 10. kola na drugoligaškom Zapadu FSA je na stadionu “Poljane” savladao trnsku Slogu (1:0), uprkos tome što je meč završio sa devet igrača u polju, a isključen je i trener Nenad Bašić!

Domaćin je prosto iskartoniran u ovom meču, čak 10 žutih, te tri crvena kartona, ali FSA je opet na kraju iščupao pobjedu koja ih je vinula na drugo mjesto drugoligaškog Zapada sa 20 bodova na svom kontu.

Gol vrijedan tri boda donio je Kovačević u 69. minutu, a nekoliko minuta prije toga na hlađenje je morao kapiten domaćina Borislav Mikić, koji je zbog upornih prigovora dobio dva žuta kartona. Odmah poslije gola, zbog oštrog starta po drugi put požutio je i Mirko Škrbić, pa je domaćin branio pobjedu 20-ak minuta samo sa osam igrača u polju, a golman Zgonjanin je blistao na golu i pomalo nepravedno ostao je u sjeni onih drugih stvari, ali zaslužio je epitet igrača utakmice svakako. Agoniju domačina sa kartoima upotpunio je i trener Nenad Bašić, kojije u samom finišu morao van ograđenog prostora.

FSA PRIJEDOR – SLOGA TRN 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Kovačević (69). Stadion: “Poljane”. Gledalaca: 50. Sudija: Dean Jokić (Teslić). Pomoćnici: Slaviša Šarić (Gradiška) i Bojan Jovanić (Doboj). Delegat: Draško Anđelić (Banjaluka). Kontrolor: Željko Radusin (Banjaluka). Žuti kartoni: Golić, Marinović, Pekija, Mršić, Stegić, Rudak (FSA), Kuruzović (Sloga). Crveni kartoni: Borislav Mikić (FSA) u 64. minutu, Mirko Škrbić (FSA) u 72. minutu, Nenad Bašić (trener FSA) u 90. minutu.

FSA Prijedor: Zgonjanin, Rečević, Rudak, Golić, Kovačević, Marinović (od 73. Pekija), Mikić, Mršić, Knežević (od 46. Škrbić), Stegić, Babić (od 90. Đenadija).

Sloga (T): Gašić, Grozdanić (od 83. Savić), Javorac, Stanković, Kuruzović, Jokanović, Ivić, Babić, Telić, Gaćeša, Kukić.