Kakva utakmica u Prnjavoru! Nakon drame u regularnih 90 minuta, i šest pogodaka, Rudar Prijedor se plasirao u polufinale Kupa Republike Srpske, pošto je na penale bio uspješniji (4:2), poslije 90 minuta igre bilo je 3:3.

Kako se utakmica odvijala, malo ko je očekivao dramu, jer premijerligaš iz Prijedora poveo je u 37. minutu 0:2, golovima Bosnića i Kulenovića. Tračak nada domaćinu vratio je Jagodić iz penala u 44. minutu, a zbog starta koja je prethodila toj situaciji, Asani je zaradio direktan crveni karton.

Iako su igrali sa 10 igrača, gosti su u 77. minutu preko Zekanovića uspjeli doći do 1:3, a onda na scenu stupa kapiten domaćina Danko Segić, koji je u igru ušao samo nekoliko minuta ranije, i sa dva pogotka u 85. minutu, te 90. donosi penale svom timu!

U penal seriji bili su prisebniji gosti i odlaze u polufinale gdje ih još čekaju Sutjeska i Borac, koji su još jesenas izbrili plasman među četiri najbolja tima.

LJUBIĆ – RUDAR PRIJEDOR 3:3 (1:2) PENALIMA: 2:4

Strijelci: 0:1 Bosnić (20), 0:2 Kulenović (37), 1:2 Jagodić (44, penal), 1:3 Zekanović (77), 2:3 Segić (85), 3:3 Segić (90). Stadion: “SC Siniša Peulić”. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Maletić. Pomoćnici: Bojan Rakić i Slobodan Marković (svi iz Bijeljine). Delegat: Dragan Ćibić (Banjaluk). Kontrolor: Ratko Kunić (Banjaluka). Žuti kartoni: Jagodić, Radaković, B. Žižak, Jugović (Ljubić), Radulović, Knežević (Rudar Prijedor) . Crveni karton: Asani (Rudar Prijedor) u 42. minutu.

Ljubić: Dabić, Radaković, Radonjić, B. Žižak, Jagodić, Milanović (od 71. Segić), A. Žižak, Jugović, Subić, Božić (od 46. Čudić), Javorac (od 71. Grahovac).

Rudar Prijedor: Šćekić, Asani. Sadiku, Kulenović, Burazor, Danilović (od 80. Bilbija), Bosnić (od 46. Zekanović), Knežević (od 63. Halilović), Marić, Radulović, Amoa (od 46. Santos).