Fudbaleri Borca remizirali su u prvoj kontrolnoj utakmici u Antaliji sa ruskim premijerligašem Orenburgom (2:2). S obzirom, da se zna koliko je Ruska liga jača od BiH, kao i činjenica da je Orenburg 20-ak dana ranije krenuo sa pripremama, onda je jasno da je rezultat koji su postigli na terenu Gloria sport Arene u  Beleku, i više nego dobar za izabranike Branislava Krunića.

U 15. minutu Despotović šutira glavom, ali preko gola.

Prva prava akcija Borca i odmah gol. Igrao se 24.minut Crnov je prošao po lijevoj strani, pronašao Zilkića, uslijedio je centaršut, na pravom mjestu je Kajkut za 0:1.

Slijedi preokret Rusakoji za osam minuta prelaze u vodstvo.

U 29. minutu  izjednačenje Rusa. Korner za Orenburg, Đorđe Despotović je ponovo najviši u skoku i pogađa mrežu Kutića za 1:1.
Preokret je uslijedio četiri minuta kasnije. Ponovo Despotović pogađa mrežu Borca, i Rusi imaju prednost u 33.minutu 2:1.

U nastavku meča oba trenera izvršila su veliki broj izmjena, ali ipak Borac je bio konkretniji.

U 75. minutu korner za Borac izveo je Zilkić, povratnu glavom Janičić, a Vujaklija sa 4-5 metara pogađa mrežu za 2:2. U 90. minutu mogao je Borac i do pobjede, jer je Jakupović udarcem sa 12 metara pogodio stativu.
Naredni meč u Antaliji fudbaleri Borca igraju u nedjelju, 2. februara, a rival je Vardar iz Skoplja.
Borac: Kutić, Ćosić, Dujaković, Janičić, Jovanović, Milutinović, Danilović, Crnov, Mirić, Kajkut, Zilkić. Još su igrali: Kukrika, Jakupović, Vujaklija, Galić, Čomor, Turanjanin, Volkov, Marković.
Orenburg: Rudenko, Sivakov, Radaković, Miškić, Despotović, Alveš, Mališ, Zotov, Černi, Kuat, Šakov. Još su igrali: Klimovič, Dovnbia, Ajutov, Gotlib, Čukanov, Sila, Šoflek, Lipovi, Famie, Kulišev, Lapšov.