Fudbaleri Proletera napravili su još jedan značajan iskorak ka opstanku na drugoligaškom Zapadu, pošto su u drugom kolu Lige za opstanak savladali srbačku Slogu sa ubjedljivih 3:0!

Sve je bilo riješeno za sedam minuta, u posljednjem minutu prvog poluvremena kazneni udarac u vodstvo Proletera pretvorio je Vladimir Marković. Već u 47. minutu Nikola Kopanja udvostručuje prednost, da bi Stefan Savić u 52. minutu donio uvjerljiv trijumf!

Ovom pobjedom teslićani sada imaau 16 bodova, i dalje su fenjeraši, ali čak četiri ekipe ispred njih su u tri boda, pa sada opstanak izgleda sasvm realna opcija, jer imaju i utakmicu manje.

PROLETER – SLOGA (S) 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Marković (45, penal), 2:0 Kopanja (47), 3:0 S. Savić (52). Stadion: “Radolinka”, igrano bez publike. Sudija: Bojan Džepina. Pomoćnici: Nemanja Čiča i Nemanja Petrović (svi iz Prijedora). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: V. Savić, Knežević, Lale (Proleter), Cvijetić, G. Zelenac, Dalić (Sloga).

Proleter: Matović, V. Savić (od 46. Knežević), Jelić, Marković (od 76. Đulović), Kopanja (od 67. Jović), Popović, S. Savić (od 76. Đukić), Travar (od 67. Subašić), Lale, Kutić, Mahmutović.

Sloga (S): Grahovac, Dalić, Grbić (od 75. Šumar), V. Nježić, Lotinja, I. Nježić, R. Zelenac, G. Zelenac, Babić, Pralica (od 82. Pelengić), Cvijetić (od 53. Jaćimović).