Lider iz Brčkog slobodan je u ovom kolu, pa trebinjski Leotar imaće priliku barem privremeno da spusti prednost Jedinstva na “samo” -2, ali prije toga treba savladati u hercegovačkom derbiju Velež. Nevesinjci igraju odlično, treći su na tabeli, rasterećeni, pa nisu beš šansi u duelu koji se igra u Bileći. Leotar će morati zapeti ako želi trojku i produžetak nade u šampionske snove….
Duel sredine tabele igra se u Vojkovićima gdje će Famos dočekati gatačku Mladost, dok Guber protiv Budućnosti možda hvata poslednju slamku spasa u borbi za opstankom, da se u Sreberenici i od jeseni igra drugoligaški fudbal.
Ilićka je daleko još uvijek od sigurne zone, pa će im duel sa Bratstvom predstavljati dvostruki zamajac, ulog tri boda, ali i da direktnom konkurentu pobjegnu za šest velikih koraka.
Mnogo mirnija utakmica igra se na “Barama”, Glasinac i Jedinstvo pokušaće opravdati gornji dio tabele, dok se to ne može reći za sudar Stakorine i rogatičke Mladosti, gdje bi i te kako moglo prštati, jer ulog je veliki. U Dvorove stiže Drina HE, isto tako poslednja šansa Proleteru da se još uvijek nada u opstanak, ali znaju svi u Semberiji da im neće biti lako u sudaru sa višegrađanima.
Parovi 23.kola:
Subota, 16.30 časova
Leotar – Velež, sudije: Dalibor Lukić (Bijeljina), Marko Taborin (Zvornik) i Rajko Đurić (Višegrad), delegat: Nemanja Kulina (Istočno Sarajevo), kontrolor: Dobro Skakavac (Istočno Sarajevo).
Famos – Mladost (G), sudije: Bojan Mitrović, Mile Barjaktarević (oba iz Bijeljine) i Bojan Pejić (Sokolac), delegat: Amir Musić (Janja), kontrolor: Budimir Mihajlović (Zvornik).
Guber – Budućnost, sudije: Rade Aćimović, Velibor Vidaković (oba iz Zvornika) i Vladimir Divčić (Bijeljina), delegat: Vujadin Simić (Bijeljina), kontrolor: Pero Sekulić (Bijeljina).
Nedjelja, 16.30 časova
Ilićka 01 – Bratstvo, sudije: Danijel Perić, Vasilije Milošević (oba iz Bijeljine) i Radenko Milovanović (Vlasenica), delegat: Lazo Jovanović (Bijeljina), kontrolor: Ernesto Kukić (Milići).
Glasinac 2011 – Jedinstvo (Br), sudije: Milan Tadić (Pale), Marko Domazet i Nikola Tešanović (oba iz Istočnog Sarajeva), delegat: Željko Aćimović (Zvornik), kontrolor: Siniša Marković (Foča).
Stakorina – Mladost (R), sudije: Aleksandar Ikonić (Bijeljina), Goran Lakić i Aleksandar Kapur (oba iz Brčkog), delegat: Duško Kojović (Trebinje), kontrolor: Miodrag Butulija (Trebinje).
Proleter – Drina HE, sudije: Boško Rakić (Ugljevik), Čedomir Milošević (Zvornik) i Bojan Makarić (Bijeljina), delegat: Radivoje Ristanović (Zvornik), kontrolor: Dragoslav Damjanović.
U ovom kolu slobodna je ekipa FK Jedinstvo (Bč).
1. | 21 | 19 | 2 | 0 | 56:5 | 51 | 59 | |
2. | 21 | 18 | 0 | 3 | 55:10 | 45 | 54 | |
3. | 20 | 10 | 3 | 7 | 28:19 | 9 | 33 | |
4. | 21 | 10 | 2 | 9 | 31:28 | 3 | 32 | |
5. | 21 | 9 | 4 | 8 | 33:30 | 3 | 31 | |
6. | 20 | 9 | 3 | 8 | 28:23 | 5 | 30 | |
7. | 21 | 8 | 3 | 10 | 32:27 | 5 | 27 | |
8. | 20 | 7 | 5 | 8 | 32:33 | -1 | 26 | |
9. | 20 | 6 | 6 | 8 | 14:22 | -8 | 24 | |
10. | 21 | 7 | 3 | 11 | 28:39 | -11 | 24 | |
11. | 20 | 7 | 1 | 12 | 27:48 | -21 | 22 | |
12. | 21 | 6 | 3 | 12 | 28:41 | -13 | 21 | |
13. | 21 | 5 | 5 | 11 | 22:47 | -25 | 20 | |
14. | 20 | 5 | 3 | 12 | 23:42 | -19 | 18 | |
15. | 20 | 5 | 3 | 12 | 18:41 | -23 | 18 |
Nema komentara