U sklopu Prvenstava Republike Srpske u sjedećoj odbojci OKI “Banjaluka” savladala gradskog rivala sa 3:2 u setovima. Banjalučani su odlično otvorili utakmicu, poveli sa 2:0 u setovima, kontrolisali treći set, ali je Borac uspio da se vrati u utakmicu i izjednači na 2:2. U petom, odlučujućem setu Banjaluka je “dodala” gas i ostvarila novu pobjedu, te suvereno drži prvu poziciju na prvenstvenoj tabeli.

-Dobro smo odigrali u većem dijelu utakmice. Rival nam nije mogao parirati ni u jednom elementu i pored pojačanja koje su doveli iz FBIH. Pad u trećem setu nam nije trebao, ali smo se vratili kad je bilo najvažnije – rekao je Aleksandar Đurić, tehničar banjalučana.

-Okrećemo se finalnom turniru Kupa Republike Srpske, koji se igra u Banjaluci sljedeći vikend. Pokušaćemo do tada, da iskorigujemo greške koje smo danas napravili u jednom dijelu meča i da još popravimo svoju igru – rekao je trener banjalučana Draško Madžar.