U 13. kolu Prve lige Republike Srpske od šest susreta čak u tri su slavili gosti, i na jednom meču su remizirali, uz konstataciju da su i na preostala dva stadiona gdje su izgubili, bili u rezultatskoj prednosti, ali nisu uspjeli izdržati do kraja!

Derbi na “Predgrađu” pred više od 500 gledalaca otišao je na stranu Borca, a Željo je skupo prodao svoju kožu. Bojan Burazor bio je raspoložen za dalekometnu paljbu, i dva puta je savladao Avdukića.

Sloga se mučila sa Alfom koja je u Semberiju došla riješena da se revanšira za težak poraz u Posavini. Mladi Bamburać je “plavo-žute” doveo u vodstvo, ali prvo je Komarčević donio izjednačenje, i kada se činilo da bi to mogao biti krajnji rezultat “ukazao se” Arnautović koji ostavlja Slogu u trci sa Borcem na još uvijek podošljivih -4.

Kozara je preokrenula Tekstilac u dobroj fudbalskoj predstavi u Gradišci, dok je Rudar Prijedor zabetonirao Drinu za dno. Krvnik je bio Mile Kovačević, a prethodno su zvorničani promašili i kazneni udarac, pa se više od časnog poraza nije moglo ni nadati…..

Odlično Podrinje i dalje gazi! Ovaj put u Foči lako su izašli na kraj sa Sutjeskom (2:4) ,koja se uspjela vratiti u igru početkom drugog poluvremena iz minus 2, ali tim iz Janje je pokazao da je u odličnoj formi i još postiže dva pogotka za siguran trijumf.

Jedini duel bez golova bio je onaj u Krupi na Vrbasu, između Slobode i Slavije, ali uzbuđenja ni na tom meču nije nedostajalo. Sijevalo je pred oba gola, pa je na kraju pravo čudo da su mreže ostale mirne tokom svih 90 minuta igre.