Fudbaleri Radnika u prijatelјskom odmjeravanju snaga sa federalnim prvoligašem Sim Bau odigrali su neriješeno 1:1.

Nedostatak svježine ostavio je trag na fudbalerima Radnika. Ipak nakon jedne akcije Radnik je došao u vođstvo, tačnije dodavanje Đorđa Pantelića u namjeri da u sredini kaznenog prostora proigra Antu Živkovića, loptu je skrenuo odbrambeni igrač gostiju Borovčanin i poslao u sopstvenu mrežu – 1:0.

Nakon blijede igre u prvom poluvremenu oba sastava izvršili u po nekoliko izmjena. Činjenica je da su Bijelјinci u drugom poluvremenu bili nešto agilniji prema golu gostiju, ali bez konkretne završnice.

Gosti su do izjednačenja došli u 58. minutu kada je Šarčević izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara, loptom je prebacio živi zid Radnika i pogodio mrežu gola Sameda Hodžića – 1:1. Do kraja susreta pokušavali su fudbaleri Radnika doći do vođstva ali bez većeg uspjeha.

Do početka prvenstva i prve utakmice sa Posušjem, ’”Plavi’” će u generalki u narednu subotu odmjeriti snage sa tuzlanskom Slobodom.

RADNIK – SIM BAU 1:1 (1:0)

Strijelci: Borovčanin (ag) u 33. minutu za (Radnik), Šarčević u 58. minutu za (Sim Bau). Stadion: Gradski u Bijelјini. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Maletić (Bijelјina).

RADNIK: Hodžić, Vasić, Šubert, Nikić, Živković, Popara, Todorov, Motika, Pantelić, Batar, Đorić. Igrali su još: Mitrović, Ristanović, Vazda, Jezdić, Hasukić, Sušić, Došlo, Despotović.

SIM BAU: Šarkanj, Borovčanin, Blagojević, Kojić, Stapić, Mehić, Kalesić, Rodrigo, Albijanić, Šarčević, Demonjić. Igrali su još: Karajbić, Sofić, Abdurahmanović, Hrnjić, Aleksandrov, Đoimar, Ahmetbegović. Zang, Šehić.