Fudbaleri Gorice nastavilisu sa dobrim reultatima na regionalnom Zapadu, pošto su u meču 8. kola savladali Narijed sa 3:1. Gosti iz Banjaluke bolje su otvorili susret, jer su već u petom minutu preko Vrtića došli do prednosti, koju su čuvali do odmora.

Međutim, u nastavku meča uragan domaćina oduvao je tim iz Obilićeva. Kapiten Stanko Malinović lijepim golom već u 47. minutu nagovijestio je ishod ovog meča, a potvrdu je donio Ivić u 64. minutu. Pokušavao se Naprijed vratiti u igru, ali tačku na “i” stavio je Mitrić pogotkom duboko u sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:1.

Ovim trijumfom Gorica je i dalje treća sa 16 bodova na svom kontu, dok Naprijed čvrsto drži fenjer sa svega dva boda.

GORICA – NAPRIJED 3:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Vrtić (5), 1:1 Malinović (47), 2:1 Ivić (64), 3:1 Mitrić (90+4). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Petrović. Pomoćnici: Nemanja Davidović i Nebojša Čiča (svi iz Prijedora). Delegat: Darko Tadić (Prijedor). Žuti karton: Kvrgić (Gorica).

Gorica: Kokošar, Ćirko (od 83. Kvrgić), Erceg, Mitrić, Kljajić, Oparnica (od 46. Mešić), Marić, Malinović, Prole (od 65. Relja), Ivić, Perković.

Naprijed: Bajić, Antonić, Lakić, Jotanović, Milaković, Brdar, Trivić, Vrtić, Knežević (od 69. Zebić), Ilić, Sredić.