Fudbaleri Gorice, čini se rutunski savladali su Mladost iz Kotor Varoša sa 2:0, i tako sa 100 odstotnim učinkom nastavljaju put na regionalnom Zapadu.

Već u prvom minutu radost za domaće. Prekršaj izvodi Sakan i dirigovanu loptu šalje na drugu stativu gola gostiju, na pet metara u pravo vrijeme našao se Erceg i zakucao loptu u mrežu iznenađenog golmana Mladosti.

Igrao se 18. minut već je bilo 2:0. Pritisak na polovini Mladosti opet je urodio plodom, loptu na sredini terena oduzima Sakan, šalje dijagonalu na lijevu stranu terena koju prihvata Relja, asistira Malinović koji šutira pored već savladanog golmana Mladosti, međutim sa gol linije je izbacuje odbrabeni igrač Mladosti, ona dolazi do Ercega koji je vraća opet u šesnesterac Mladosti gdje je opet dočekuje Malinović,ovaj put ne griješi i loptu šalje u mrežu gostiju.

Do kraja meča Gorica je rutinski sačuvala prednost i nova tri boda pred veliki derbi u Banjaluci sa BSK-om, a s druge strane kotorvarošani u sezonu ulaze sa dva vezana poraza.

Gorica – Mladost (KV) 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Erceg (1), 2:0 Malinović (18). Stadion: FK Gorica, igrano bez publike. Sudija: Milan Garić. Pomoćnici: Blaženko Torbica i Zoran Bilbija (svi iz Prijedora). Delegat: Dragan Janković (Banjaluka). Žuti kartoni: Ilić (Gorica), Jusić, De. Trifković, Lišančić (Mladost).

Gorica: Ilić, Peno, Cumbo (od 67. Prole), Mitrić, Kljajić, Sakan (od 67. Marić), Malinović, Relja (od 61. Ružičić), Jović, Erceg, Bogosavljević (od 57. Gajanović).

Mladost (KV): Duraković, Jusić, Đekanović, Da. Trifković, Hadžiselimović, De. Trifković, Avdić, Đaković, Jurić, Drljača, Hibić.